Півмільярда гривень потрібно закладам освіти Чернігівщини на протипожежний захист

На приведення закладів освіти у відповідність до діючих норм пожежної безпеки, за приблизними підрахунками, громадам Чернігівської області потрібно більше 𝟱𝟬𝟬 млн грн. Це показали масові перевірки Державною службою з надзвичайних ситуацій (ДСНС), які відбувалися протягом останніх кількох місяців у закладах освіти на Чернігівщині.

Фото ілюстративне (з відкритих джерел)

Про це для ОТГ_Інформ_Чернігівщина розповіла виконавча директорка Центру розвитку громад Чернігівської області Ольга Кунтиш.

За її словами, ця проблема є нагальною не лише для Чернігівської області, але й для всієї України. Вирішити її самотужки громадам — не під силу.

«Практично у кожному випадку перевірки закладів освіти закінчувалися приписами та накладенням штрафних санкцій на директорів шкіл. У деяких випадках мова взагалі йшла про призупинення експлуатації навчальних закладів у судовому порядку. Приписи ДСНС містять вимоги щодо оперативного виконання протипожежних заходів, зокрема: проведення вогнезахисної обробки дерев’яних елементів конструкції шкіл, обладнання приміщень системами протипожежного захисту, тощо», — розповідає Ольга Кунтиш.

Щодо таких перевірок ЦРГ неодноразово отримував звернення від громад, тому 27 липня за головування Андрія Прокопенка Центр розвитку громад спільно з народним депутатом України Анатолієм Гунько провів Zoom-конференцію, до якої долучилися представники Чернігівської ОДА та ДСНС.

Детальніше про конференцію в матеріалі: Де взяти кошти на протипожежний захист шкіл? Анатолій Гунько та Андрій Прокопенко займаються вирішенням проблеми.

«У обговоренні тоді взяли участь 36 громад області, що зіштовхнулися з цією проблемою, і озвучили необхідне фінансування для її вирішення. До прикладу, Менській ТГ на усунення зауважень ДСНС потрібно близько 𝟮𝟮 млн грн, Носівській ТГ – близько 𝟭𝟮 млн грн, Бобровицькій – близько 𝟭𝟬 млн грн», — говорить пані Ольга.

За підсумками конференції з громадами, голова правління Центру розвитку громад Андрій Прокопенко, провів робочу зустріч з міністром освіти та науки України Сергієм Шкарлетом, під час якої вони обговорили необхідність створити державну цільову програму для вирішення цього питання. Міністр пообіцяв, що така програма найближчим часом буде розроблена та затверджена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві нові школи відкриються в Чернігівській області вже 1 вересня.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я