“Омікрон” більше вражає дітей в порівнянні з попередніми варіантами вірусу. Чому?

В Україні та багатьох країнах світу спостерігається стрімке зростання кількості нових випадків COVID-19 серед дітей. Це пов’язано з поширенням нового штаму Омікрон, який вважається найбільш заразним варіантом коронавірусу. Попри те, що з кожним днем встановлюються нові рекорди за кількістю хворих та госпіталізованих, все ж Омікрон переноситься набагато легше, аніж інші відомі штами SARS-CoV-2.

Як зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, то в основному у дітей, які потрапляють до лікарень, фіксують інтоксикацію і температуру 38. Також були зафіксовані поодинокі випадки пневмоній, додав міністр. Поки що серед усіх випадків інфікування у дітей під час останньої хвилі необхідність в кисневій підтримці виникає досить рідко.

“Коли у дитини температура 38, то у батьків дуже часто починається паніка. І, як правило, вони звертаються за екстреною медичною допомогою. Екстрена медична допомога не відмовляє, тому що мова йде про дітей. Вони забирають і відвозять їх до лікарні. Те, що нам показують головлікарі – зазвичай проходить день-два і тих дітей, які потрапили з інтоксикацією, виписують”, – сказав Ляшко.

За його словами,”ковід” найскладніше переносять діти з діабетом і онкологічними захворюваннями.

“Що стосується летальності серед дітей, то поки змін не спостерігається. Але якщо відштовхуватися від прикладу європейських країн – вона невелика в процентному співвідношенні“, – зазначив міністр.

Велику кількість захворювань на Омікрон серед дітей експерти пояснюють тим, що, як правило, вони не вакциновані проти COVID-19, особливо діти до 5 років.

Також Омікрон має значно коротший, у порівнянні з іншими штамами, інкубаційний період — в середньому від двох до п’яти днів. На відміну від попередніх штамів, які, як правило, вражають легені, Омікрон зазвичай найбільшого удару завдає по верхніх дихальних шляхах. При інфікуванні цим штамом значно частіше виникає біль у горлі, у порівнянні з Дельтою, але дослідники не виділяють це, як специфічний симптом.

У МОЗ України зазначають, що симптоматика при Омікрону дуже схожа із симптомами грипу та ГРВІ, хоча й має певні відмінності. Найпоширеніші симптоми при Омікроні:

  • нежить (73%);
  • головний біль (67,5%);
  • втома (63,5);
  • чхання (60%);
  • біль у горлі (59,6%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комаровський назвав два принципові симптоми, які з’являються при “Омікроні”.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я