Секрети голови Іванівської ОТГ – розслідування ПіК

До нашої редакції звернулася жінка, яка потребує допомоги, адже її змушували підписати документи, через які вона могла опинитися за ґратами.

Вся історія розвивалась в Іванівській сільській раді, де в лютому 2020 року Державна аудиторська служба проводила перевірку. Саме тоді постало питання з списанням щебеню, який нібито висипали вулицями села Количівка та села Красне Іванівської ОТГ. За словами сільського голови Сергія Гаруса, вулиці, які вказані у списку, все ж були засипані камінням, однак, в якій кількості і коли саме, він не уточнив. Та бухгалтер стверджує, що в документах про перевезення не вказано, що саме перевозили, а записка з підписом завгоспа не доказ проробленої роботи.

До речі, ми також провели власну перевірку вулиць, як це було дивіться у відео версії розслідування.

Після того, як завершилась перевірка і почалося найцікавіше. Головному бухгалтеру дали чотири години на вичитку всіх актів перевірки, хоча за законом вона має на це п’ять робочих днів. У висновку нею було написано заперечення на акт аудиту, однак в той час ,коли наступні два дні жінка провела на лікарняному, замість неї ці документи попросили підписати її заступницю. Остання навіть не знала, що у головного бухгалтера були якісь заперечення. На черговій сесії Іванівської сільської ради, що відбулася через декілька днів після перевірки, головним бухгалтером було озвучено дану проблему. На що голова Іванівської ОТГ вручив їй розпорядження про догану та попередив: або пиши заяву та звільняйся, або отримаєш ще дві догани та покинеш роботу вже по статті. Жінка вибрала звільнення. Варто зазначити, що за час роботи Сергія Гаруса у кріслі голови Іванівської ОТГ звільнилось декілька головних бухгалтерів.

Також в ході нашого розслідування ми дізнались, що вісімнадцятого березня цього року було відкрито кримінальне провадження, яке стосується Іванівської сільської ради та цієї ж перевірки Держаудитслужби. Та крім того наші джерела у правоохоронних органах повідомили, що є ще одне кримінальне провадження, зареєстроване у червні минулого року за частиною три статті 191, а це привласнення або розтрата коштів групою осіб. Відомо, що махінації з коштами було зафіксовано у період з 2018 по 2019 рік на території Іванівської сільської ради.

Нагадаємо, пана Гаруса називають найбагатшим головою ОТГ у Чернігівській області. Тільки за період головування його декларація поповнилась на двадцять одну земельну ділянку. Всі вони знаходяться на території його ж громади. Також він має чималі грошові збереження, а  це сто сорок тисяч гривень готівкою, сто п’ятдесят тисяч доларів також кешом та двадцять тисяч доларів позичених коштів третім особам. А ще два коштовні автомобілі Мітсубісі Аутлендер 2011 року та Ауді Q5 2013 року випуску та новозбудований будинок, який щоправда ще не введений в експлуатацію.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я