Амбулаторія в Іванівці може стати найдорожчою в Україні: прокуратурою розпочато кримінальне провадження

Днями в Іванівці урочисто відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини. І на перший погляд це звичайна сільська амбулаторія схожа на всі інші, які були відкриті у 2020 році. Однак Іванівська може офіційно стати найдорожчою в Україні. За цю справу тепер взялися правоохоронні органи.

Як ПіКу повідомили в Чернігівській обласній прокуратурі, то Козелецькою окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактами привласнення бюджетних коштів при будівництві амбулаторії.

Відкриття провадження це реакція правоохоронців на інформацію поширену сайтом «Новини Чернігівщини» в статті «У Іванівці відкрили найдорожчу амбулаторію ім.Гаруса в Україні».

Автор публікації, що з`явилася 20 квітня, звинувачує колишнього голову Іванівської територіальної громади Сергія Гаруса у маніпуляціях. Їх результатом, йдеться у статті, стало те, що першочергова ціна будівництва амбулаторії зросла з 7,2 до 10,6 мільйона гривень. Тобто стала вищою на 3 «лимони». Згідно до наведеного листа міністерства розвитку громад та територій України, вартість квадратного метра у ній складає понад 1 тисячу євро (!) в гривневому еквіваленті.

Відтак, за висновком журналіста, Іванівська амбулаторія стала найдорожчою в Україні. Незвичайну споруду для сільських медиків зводило ТОВ «Енергетичні сучасні комунікаційні технології». Компанію в Іванівку, за словами журналіста, запросив саме Гарус.

Довідково: Сергій Іванович Гарус був головою Іванівської сільської ради до 25 жовтня 2020 року, тобто до обрання нового голови громади на місцевих виборах. За час обіймання посади сільського голови Сергій Гарус неодноразово потрапляв до різних скандалів. У 2019 році Деснянським районним судом щодо нього розгядалась справа за статтею 172-5 КУпАП Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. Тоді ж сам голова назвав її замовною.

Козелецька окружна прокуратура відреагувала на інформацію, поширену сайтом «Новини Чернігівщини» в статті «У Іванівці відкрили найдорожчу амбулаторію ім.Гаруса в Україні», з приводу можливого привласнення службовими особами бюджетних грошових коштів при будівництві амбулаторії на території с. Іванівка, Іванівської сільської територіальної громади, Чернігівського району. Інформація викликала значний громадський резонанс та публічне обговорення в соціальній мережі «Фейсбук», – повідомили в прокуратурі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Секрети голови Іванівської ОТГ – розслідування ПіК [ВІДЕО].

Козелецькою окружною прокуратурою за фактами, викладеними в публікації, розпочато досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сергій Гарус назвав заведену справу проти нього політичним замовленням.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я