СБУ викрила посадовців Держгеокадастру на розкраданні десятків тисяч гектарів державних земель [ВІДЕО]

Служба безпеки України заблокувала низку корупційних механізмів, організованих топпосадовцями Держгеокадастру. Організатори однієї з оборудок діяли через систему документообігу установи, а за іншою схемою чиновники вивели понад 20 тис. га земельних ділянок із держвласності.

У межах кримінального провадження за «першою схемою», співробітники СБУ задокументували, що посадовці, зокрема фальсифікували інформацію, яка обробляється в автоматизованій системі управління документами «ДокПроф 3». Через дії зловмисників, регіональні управління Держгеокадастру не могли розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення. Серед іншого, зловмисники змінювали цільове призначення землі, передавали її у власність інших осіб без жодних процедур – просто змінюючи документи в системі.

Щоб забезпечити роботу «схеми», фігуранти організували низку бек-офісів, які фактично являли собою «приватні аналоги» регіональних підрозділів Держгеокадастру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землі не буде: Кабмін підготував законопроект, який скасовує право на безкоштовне отримання 2 га землі українцями.

Друга схема, виявлена СБУ у «Держгеокадастрі», була організована для роботи із «елітними» земельними ділянками. При чому виключно у Запорізькій та Донецькій областях.

Зловмисники оформлювали вільні ділянки землі на підставних осіб, частина з яких навіть не знала про оборудку. При цьому значно перевищувалися обсяги дозволених квот, коли в одні руки передавалося понад 2 тис. га.

За оперативними даними спецслужби, за цією схемою у власність підставних осіб переоформлено земельні ділянки загальною площею понад 20 тисяч гектарів.

Правоохоронці провели понад 40 обшуків у 6 областях у підрозділах Держгеокадастру, офісних приміщеннях учасників оборудки та за місцями їх проживання.

У ході слідчих дій вилучено:

  • накази за 2021 рік, на підставі яких передано землі за межами населених пунктів, зокрема, документи бухгалтерської звітності;
  • журнали реєстрації, факсиміле, печатки підприємств, договори;
  • електронні ключі доступу до інформаційних систем Держгеокадастру;
  • чорнові записи щодо незаконного виділення земельних ділянок;
  • мобільні телефони, де зберігається інформація про реалізацію протиправної схеми відведення земельних ділянок;

Документування проводиться спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

Слідчі дії тривають.

Нагадаємо, 22 квітня Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області було видано погодження на 60 гектарів землі у межах Сухополов’янської громади для ведення особистого селянського господарства. Цікаво, що всі заяви були подані в один день – 2 квітня 2021 року – що як правило означає, що за всіма ними стоїть один “замовник”, який згодом консолідує в своєму земельному банку всю ділянку. ПіК поцікавився у голови Сухополов’янської громади Дениса Росовського чи відомий йому факт видачі земель громади та особа, яка може сконцентрувати у своїх руках 60 гектарів землі, які мали бути власністю ОТГ. Однак за словами пана Росовського, про це йому нічого не було відомо і він буде з’ясовувати кому і чому видали скільки землі без відома громади. До слова, ціна такої землі за 1 га в Україні становить $1500-1700. Тобто «вартість» цієї операції складає більше двох з половиною мільйонів гривень. Детальніше про “щедрість” Держгеокадастру читайте в матеріалі ПіК: «Земельний дерибан» на Чернігівщині триває: Держгеокадастр «віддав» 60 гектарів землі Сухополов’янської громади.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я