«Земельний дерибан» на Чернігівщині триває: Держгеокадастр «віддав» 60 гектарів землі Сухополов’янської громади

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко обіцяв Володимиру Зеленському, що до кінця 2020 року землі будуть передані громадам. В принципі, так і сталося, але, здається, не на Чернігівщині. Держгеокадастр в Чернігівській області під керівництвом Олександра Старченко продовжує “видавати” землю, що знаходиться в громадах.

Олександр Старченко

Справжнім “подарунком” стала трансляція Держгеокадастру за 22 квітня щодо розпорядження землями с/г призначення. Після традиційних відмов по вісм заявам, коли діло дійшло до земель Сухополов’янської ОТГ “греблю наче прорвало” один за одним видавалися погодження Геокадастру.

В один момент було погоджено 30 заяв по 2 гектари на загальну площу 60 га. Цікаво, що всі заяви були подані в один день – 2 квітня 2021 року – що як правило означає, що за всіма ними стоїть один “замовник”, який згодом консолідує в своєму земельному банку всю ділянку.

Ми поцікавились чи в курсі цієї ситуації голова Сухополов’янської громади Денис Росовський:

Абсолютно у мене цієї інформації немає і я її вперше чую від вас, що таке відбулося в Головному управлінні Держгеокадастру. Процес передачі триває, нам 14 грудня, згідно Акту прийому-передачі, були передані землі, але це я так розумію не всі площі, які потрібно передати. У нас наразі по тому акту прийому-передачі зараз триває роботу по реєстрації права комунальної власності. А це я вперше чую“, – запевнив голова ОТГ.

Денис Росовський

Зі слів голови ОТГ виходить, що землями громади розпорядились без їхнього відома.

Мені треба зараз теж розібратися, хто… які заявники. Чи це учасники АТО чи кого вони там задовольняли. Це ж теж для нас питання і  конкретно на території якого старостинського округу, якщо це мало місце. Ми будем зараз зі свого боку це виясняти”, – говорить Денис Росовський.

За словами народного депутата та члена аграрного комітету Миколи Кучера ціна такої землі за 1 га в Україні становить $1500-1700. Тобто «вартість» цієї операції складає більше двох з половиною мільйонів гривень.

Роман Лещенко

“Президент Володимир Зеленський виступив з ініціативою підготувати Указ про передачу державної землі громадам після місцевих виборів. Отже після формування нових виборчих органів об’єднаних територіальних громад державна земля перейде з державної в комунальну власність громадам. Саме народ через громади має розпоряджатися землею, а не чиновники.” – говорив Роман Лещенко в інтерв’ю.

Та як бачимо попри всі обіцянки чиновники продовжують роздавати землю громад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землі не буде: Кабмін підготував законопроект, який скасовує право на безкоштовне отримання 2 га землі українцями.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я