Проект держбюджету-2022 – це стоп-кран розвитку економіки, переконаний Гройсман

Поданий Кабінетом Міністрів України проект державного бюджету на 2022 рік не є бюджетом розвитку і демонструє спробу відновлення централізації в країні, зазначає лідер партії “Українська стратегія”, екс-прем’єр Володимир Гройсман.

Фото: Інстаграм volodymyrgroysman

“Це вже третій бюджет чинної влади. Він чітко показує нам, про що вони думають і як рухатимуться далі. Цей бюджет не про економічне зростання. Для мене економічне зростання – це зростання добробуту людей. Цей бюджет – це стоп-кран розвитку економіки. Це бюджет централізації. Забирають кошти у місцевих бюджетів, у громад. Це антисоціальний бюджет, у ньому немає людей, які потребують підтримки“, – сказав Гройсман в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Користуючись офіційною презентацією Міністерства фінансів, політик звернув увагу на те, що основним джерелом доходів бюджету визначено податок на додану вартість.

Він зростає на 72,5 млрд грн. Це ми з вами заплатимо ці гроші від інфляції і зростання цін. Далі – податок на доходи фізичних осіб. Це ми заплатимо! Це лягає тягарем на кожного через механізми підвищення податків. Вони хочуть забрати все те, що є у людей”, – наголосив Гройсман.

Проблемна, на його думку, і ситуація в Пенсійному фонді, який за фактом не забезпечений видатками в системі надання субсидій, оскільки у разі зростання цін на газ обсяг допомоги не зростає, а також у борговій політиці.

Нас ведуть до банкрутства. Вони планують спрямувати на дороги понад 120 млрд грн, водночас 40 млрд – запозичити. За три роки вони запозичили (на дороги) майже 120 млрд грн, які ляжуть на плечі кожного українця і стримуватимуть підвищення зарплат і пенсій“, – сказав політик.

За словами Гройсмана, держбюджет-2022 має бути бюджетом розвитку і децентралізації, проте стане бюджетом банкрутства від уряду, який продукує погані рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман – Шмигалю: Вимагаю від Уряду надати місцевим бюджетам субвенцію для купівлі газу на опалювальний сезон.

Джерело: Інтерфакс.

1 коментар

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я