Євген Нищук долучився до щорічного радіодиктанту національної єдності

Євген Нищук, член виконавчого комітету політичної партії «Українська Стратегія Гройсмана», очільник Івано-Франківського обласного осередку партії, долучився до щорічного фешмобу до Дня української писемності та мови – Радіодиктанту національної єдності. Студію для написання диктанту для гостей облаштували в читальній залі Національної бібліотеки імені Вернадського. Захід присвячений відзначенню Дня української писемності та мови, що традиційно відзначають в Україні 9 листопада.

Євген Нищук долучився до щорічного фешмобу до Дня української писемності та мови – Радіодиктанту національної єдності. Фото з офіційного сайту партії “УСГ”.

«Наша мова – це наша національна безпека. Це великий удар по «скрєпах» «русского мира», який нав’язує нам ситуацію протиставлення проти когось. Навпаки, українська мова – це консолідація та єднання. Зворушливо було бачити і чути представників дипломатичного корпусу, представників різних національностей, що проживають в Україні, які з такою повагою та шаною прийшли писати наш Радіодиктант національної єдності. Це надихає робить нас сильними, це справжнє відчуття єдності», – каже Євген Нищук.

Цього року автором тексту та читцем цьогорічного Радіодиктанту став культовий український письменник Юрій Андрухович. Також до методичної роботи над проектом приєдналась Лариса Масенко — українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету “Києво-Могилянська академія” і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України.

«Захист, збереження та розвиток української мови був одним з ключових напрямків моєї роботи на посаді Міністра культури України і я мав повну підтримку в цій роботі і Прем‘єр-Міністра Володимира Гройсмана, і моїх колег по Уряду. 2016 року при Міністерстві культури було створено Координаційну раду з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України, що і взяла на себе розробку такого важливого Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Цей процес не був легким, але, на щастя, 2019 року Закон було ухвалено Верховною Радою і ми вже маємо його позитивні результати – і якісні, і кількісні. На радіо та телебаченні, у кіно, і, найголовніше, у сфері обслуговування. Вдалось за цей час спростувати і «страшилки» пропагандистів щодо утисків за мовною ознакою».

Довідково: Радіодиктант національної єдності був започаткований 2000 року і відтоді з невеликої символічної акції виріс до масштабної акції, що виходить за межі суто радіоформату, й транслюється на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного. Щороку до написання Радіодиктанту долучаються тисячі людей по усьому світу – торік до написання диктанту долучились навіть українські полярники на станції «Академік Вернадський».

Джерело: “Українська стратегія Гройсмана”.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я