Вже через півроку вакцини від Covid першого покоління не будуть працювати: опитування вчених

За даними опитування епідеміологів, вірусологів та інфекціоністів, менш ніж за рік вакцини від Covid-19 першого покоління, якими наразі щеплюють людей, стануть неефективними, і будуть потрібні модифіковані рецептури. Про це пише The Guardian.

Вчені давно підкреслювали, що для повної або ж хоча б задовільної нейтралізації загрози Covid-19 необхідні глобальні зусилля щодо вакцинації. Це пов’язано із загрозою мутацій вірусу – деяких більш трансмісивних, смертоносних та менш сприйнятливих до вакцин – які з’являються та знову заражають людей.

Невтішний прогноз маємо згідно з даними Альянсу народних вакцин, коаліції організацій, включаючи Amnesty International, Oxfam та UNAIDS, які провели опитування 77 вчених з 28 країн – близько третини респондентів зазначили, що часові рамки вакцини першого покоління будуть ефективними, ймовірно, найближчі дев’ять місяців або менше.

Низький рівень охоплення вакциною у багатьох країнах зробив ще більш вірогідною появу мутацій коронавірусу, стійких до вакцин, заявили 88% респондентів, які працюють у таких відомих установах, як Джонс Хопкінс, Єль, Імперський коледж, Лондонська школа гігієни та тропічної медицини, Единбурзький університет.

«Нові мутації виникають щодня. Іноді вони знаходять нішу, яка робить їх більш придатними, ніж їх попередників. Ці варіанти можуть передаватися ефективніше і потенційно уникати імунної реакції на попередні штами », – сказав Грегг Гонсалвес, доцент епідеміології Єльського університету.

“Якщо ми не вакцинуємо світ, ми залишаємо ігрове поле відкритим для все нових і нових мутацій, які можуть вивести варіанти, які можуть ухилятися від наших нинішніх вакцин, і вимагатиме додаткових пострілів для боротьби з ними”.

Сучасний урожай вакцин, які отримали екстрені дозволи в різних частинах світу, – це поєднання старих та нових технологій.

Особливий інтерес представляє підхід до іРНК, застосований компаніями Pfizer / BioNTech та Moderna, який можна змінити зі швидкістю (протягом тижнів або місяців), щоб застосувати нові варіанти, однак виробнича гикавка завжди є потенційною проблемою. Але найважливіше, що вони навряд чи доступні бідним країнам, враховуючи, що цей набір вакцин набагато дорожчий і має порівняно обтяжливі вимоги до зберігання температури.

Тим часом такі багаті на ресурси країни, як Великобританія та США, ввели принаймні одну дозу вакцини більш ніж на чверть свого населення і забезпечили сотні мільйонів запасів. На відміну від них, такі країни, як Південна Африка та Таїланд, навіть не спромоглися вакцинувати 1% їх населення. А деякі країни навіть не ввели свою першу дозу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші у світі: в Україні електронні паспорти прирівняли до паперових.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я