Перші у світі: в Україні електронні паспорти прирівняли до паперових

Вчора, 30 березня, Верховна Рада проголосувала за закон, який надає електронній версії паспорту у смартфоні статус повноцінного документу. Про це у своєму Телеграм повідомив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Ми – перша країна, де електронні паспорти мають таку ж юридичну силу, як їх фізичні аналоги. Ми створили світової кейс для побудови цифрової держави“, – написав Міністр.

Згідно з даними у пояснювальній записці, закон почне діяти з 23 серпня і вносить наступні новації:

▪️ закріплює визначення термінів “е-паспорт”, “е-паспорт для виїзду за кордон”;

▪️ встановлює, що е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються безкоштовно та можуть пред’являтися на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону та лінії розмежування з окупованими територіями.

 ▪️ передбачає наявність в е-паспортах інформації про місце проживання та код платника податків.

Федоров також пояснив, що тепер можна використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими і не хвилюватися, якщо забув паперовий документ вдома. Завжди можна використовувати паспорт в додатку “Дія”.

“Відкриття банківського рахунку онлайн, касові операції в банку, подорож поїздом або літаком всередині країни, заселення в готель, отримання посилок на пошті, підтвердження віку в супермаркеті”, – так написав про зручності е-паспорта Михайло Федоров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПриватБанк може відключити Apple Pay і Google Pay.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я