Всеукраїнська Асоціація ОТГ: “Голос громад має бути потужним”

7 липня в Києві, під гаслом “Голос громад має бути потужним”, відбувся Всеукраїнський З’їзд територіальних громад. День був сповнений сильною позитивною енергетикою – сотні голів громад, народних депутатів, посадовців центральних органів державної влади, експертів,  представників міжнародних організацій та проектів технічної допомоги чи не вперше у постковідний час зібралися разом, в одній залі.

Як зазначили європейські колеги, то Всеукраїнський З’їзд тергромад, організований Асоціацією ОТГ, є першим у Європі заходом такого масштабу, що відбувся офлайн у період після початку пандемії коронавірусу.

“Вперше після виборів у жовтні 2020 року ми маємо можливість зустрітися і поговорити про наші проблемні питання, про наші здобутки, перемоги, поділитися досвідом в режимі офлайн. Мені приємно, що на сьогодні Всеукраїнська Асоціація є майданчиком, на якому спілкуються всі: центральні органи виконавчої влади, представники місцевого самоврядування, експерти, міжнародні партнери. Я впевнений, що процеси, які сьогодні проходять, дадуть свої результати з часом. Адже сьогодні Асоціація активно залучається до Конституційного процесу, в діалозі народжуються ефективні якісні рішення, а з сильних громад стане сильною Україна. Для мене повний зал свідчить про те, що давно назріла потреба зустрічатися, спілкуватися і говорити”, – Олександр Корінний, голова Всеукраїнської Асоціації ОТГ, голова Новоукраїнської територіальної громади.

Серед гостей З’їзду був і Перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

“Гарна атмосфера, багато голів громад, представників місцевого самоврядування, багато партнерів міжнародних, жвава дискусія. Ми з головою Асоціації Олександром Корінним мали таку серйозну дискусію прямо на сцені і такі заходи мають проводитись. І дай Боже, щоб ми далі могли їх проводити наживо”, – підкреслив Олександр Корнієнко.

“Ми щасливі від того, що громади реагують, громади хочуть діалогу. І Асоціація ОТГ є платформою, площадкою для такого діалогу з владою і з іншими інституціями для того, щоб громадам допомогти реалізуватися”, – говорить Виконавчий директор Асоціації ОТГ Валентина Полтавець.

Варто зазначити, що реформа децентралізації, яка розпочалася у 2014 році, наділила громади більшими повноваженнями, однак ресурсів аби впоратися з ними недостатньо.

“Питання, які обговорюються сьогодні вони дійсно назріли. Це і зміни в Конституцію, це і питання посилення ролі місцевого самоврядування в Україні, це і фінансові питання, бо останні два роки фінансова база для місцевого самоврядування, на жаль, не збільшувалась. Питання полягає в тому, щоб гармонізувати ті повноваження, які передаються, щоб вони були підкріплені фінансовими ресурсами”, – зазначив Андрій Прокопенко, заступник Виконавчого директора Асоціації ОТГ.

У З’їзді прийняли участь більше 500 голів громад зі всієї України. Цей захід став чудовою можливістю наочно поспілкуватися, поділитися досвідом та налагодити комунікацію між громадами.

“Дуже радий, що сьогодні Асоціація продовжує об’єднувати громади, які є трішки меншими, ніж обласні центри. У обласних центрах України є сьогодні свої проблеми, ми розуміємо їхню масштабність, але вони і свій ресурс мають в рази вищий і він є в рази сталіший, стабільніший, ніж у малих громад. В процесі держава кожного року намагається перекласти відповідальність на низи і в якійсь мірі це об’єктивно, але це не підкріплюється ресурсом і відповідно громади не виконують свої стратегії. Тож сьогодні на базі Асоціації ОТГ ми говоримо про сталий розвиток малих і середніх громад, тобто, що потрібно сьогодні зробити, якою має бути державна політика, місцева політика, які інструменти потрібні для залучення інвестицій”, – говорить Володимир Шматько Голова Чортківської міської громади (Тернопільська область).

“Реформа децентралізації показала неспроможність багатьох сільських голів, не всіх, були і добрі господарники, але більшість це просто люди, які занедбали територію разом з районними радами і районними державними адміністраціями. Тому це все потрібно зараз швидко реанімувати, бо, скажу по-медицинськи, пацієнт зараз ще скоріше живий, ніж мертвий. Тому місцеве самоврядування має це все врятувати. І це стосується всієї території України”, – наголосив Юрій Бова, Голова Тростянецької міської громади (Сумська область).

“Дуже багато часу можна приділяти проблемам, тому що вони є і в галузі освіти, і в галузі медицини, і в кожній галузі є проблематика. Тому спроможні голови, які готові розвиватися, шукають шляхи вирішення питань. Одним із механізмів є Асоціація ОТГ. Бо коли потужні голови збираються в одне об’єднання, коли є спільна думка і демократично вирішуються всі питання, то як кажуть, гуртом і батька добре бити. Тому і є Асоціація, щоб формувати думку єдину і декларувати її в органах виконавчої влади, і обласного, і  державного рівня”, – підвів Роман Дмитрів, Голова Гірської сільської громади (Київська область).

Друга частина Заходу – Загальні Збори (З’їзд делегатів) Всеукраїнської Асоціації ОТГ. Крім членів Асоціації, всі бажаючі мали змогу бути присутніми, заслухати звіт голови ВАОТГ та платформ. Цікавим фінішем Всеукраїнського З’їзду стало таємне голосування – вибори голів всіх платформ Всеукраїнської Асоціації ОТГ.

Такі заходи доводять, що тільки спільно громади можуть вирішувати проблеми з якими стикаються кожен день. “Успішні разом!” – це не просто девіз Асоціації ОТГ, а принцип побудови сильного місцевого самоврядування в Україні.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я