У Кіптях почали зважувати фури: кожна п’ята їде з порушенням

Вчора було завершено налаштування обладнання на ваговому комплексі для зважування вантажівок у русі у Кіптях на автомобільній дорозі М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ і вже сьогодні, 19 березня, ваговий комплекс почав розпочав свою повноцінну роботу. До цього система була у тестовому режимі, вимірювання проводила з певною періодичністю. 

Система динамічного зважування WIM (weigh-in-motion) працює цілодобово, збираючи дані про трафік транспорту, номерні знаки, швидкість руху, вагу та габарити. Усі зібрані дані збираються до аналітичного центру Укравтодору. Вони є у відкритому доступі на сайті stat.ukravtodor.gov.ua

Як працює система зважування-у-русі? Основа роботи WiM – це майданчик для динамічного зважування. Саме через нього збираються всі дані, які потім передаються в програмний центр обробки інформації. За структурою, майданчик є своєрідним апаратним комплексом, який складається з датчиків, вбудованих у дорожнє покриття, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків, камер загального огляду та лазерних сканерів. Система здатна зберігати інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 т. Завдяки тому, що WIM повністю перекриває проїзну частину, обійти його неможливо.

Як ПіКу повідомили в САД Чернігівської області, то з початку роботи вагового комплексу у Кіптях зібрана статистика показала, що кожна п’ята вантажівка не дотримується діючих норм проїзду автомобільними дорогами. Серед фур-порушників 90% їдуть перевантажені і близько 10% не відповідають габаритним нормам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цього року в Чернігові відремонтують кілька доріг та перехресть.

У 2021 році у Чернігівській області планується встановити ще одну систему зважування вантажівок у русі на трасі Р-67 Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин в районі села Талалаївка. Наразі оголошений тендер на проєктування та виконання робіт.

Неконтрольований рух перевантажених транспортних засобів – одна із основних причин інтенсивної руйнації автомобільних шляхів. Щоб запобігти неправильній експлуатації доріг, в Україні розпочато впровадження системи динамічного зважування у русі WiM (weigh-in motion).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жорсткого карантину не буде: Чернігівщина вийшла з “помаранчевої” зони.

Довідково: WiM — це розумна система комплексного збору інформації про транспорт, що рухається автошляхами. Вона здійснює контроль руху авто у реальному часі, автоматично фіксує порушення (номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо). Цю систему почали встановлювати в Чернігівській області з початку 2020 року, адже крім ремонту доріг одним з пріоритетів було і їх збереження. 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я