Неймовірний розлив Десни на Чернігівщині: де подивитися [ФОТО]

Востаннє розлив Десни відбувся у 2018 році. Минулого ж року розливу, можна сказати, що не було зовсім. Та цього року у всіх охочих є можливість помилуватися заплавами й дивовижними придеснянськими краєвидами, побачити зміни ландшафту Подесення, повідомляє veterdoit.

Мезинський національний природний парк

Мезинський парк є одним із чотирьох на Чернігівщині, котрі мають статус Національного природного парку. Тож там є що подивитися і окрім розливу Десни, якщо відвідувати це місце в інший період.

Але зупинимося саме на оглядових майданчиках, з яких найкраще видно заплаву цієї річки. Варто піднятися на Пузиреву гору – і перед вами відкриється вражаючий краєвид. Поряд знаходиться унікальне озеро під назвою Підкова щастя.

Ролив Десни в Мезинському національному природному парку
Озеро Підкова щастя

Територія парку розкинулась у басейні Десни, частково перебуваючи на підвищенні, а частково охоплюючи район її заплави. Пагорби, порізані ярами, а також балки з густими лісами додають тутешнім ландшафтам унікальності й упізнаваності. Водночас численні озера й заплавні луки відкривають перед туристами красу могутньої річки, яка здатна здивувати своєю красою навіть тих туристів, котрі бачили на своїх мандрівних маршрутах багато цікавого.

Путивський крейдяний кар’єр

Місцем, де розлив Десни є винятково гарним, називають Путивський крейдяний кар’єр. Аби туди потрапити, потрібно піднятися на гору, ідучи від мосту «Шостка-Новгород». Коли підйом завершено, треба повернути направо та через 100 метрів – на ґрунтовку у бік кар’єра. 

Фото: Микола Зарко

Спасо-Преображенський монастир у Новгороді-Сіверському

Із веж цього чудового місця можна побачити красу розливу Десни у квітневий період та на початку травня.

До слова, Спасо-Преображенський монастир вважається найбільш значимою пам’яткою міста в історико-культурному контексті. Розмаїття споруд XVI-XVIII сторіч відкриває перед туристами чимало цікавого.

Село Придеснянське

Цей населений пункт недаремно має таку назву. Поблизу нього є достатньо оглядових майданчиків, де розлив Десни особливо гарний. Річка тут звивиста й могутня. А її розлив у період повені немовби додатково підкреслює красу місцевої природи, показуючи її у повноті. Недаремно у мережі можна натрапити на чимало світлин розливу Десни саме із села Придеснянське.

Село Пушкарі

Вдале розташування села на високих берегах Десни перетворило його на знану туристичну принаду регіону в період її розливу. Тут красиво упродовж усього року, але навесні – особливо. Коли Десна наповнюється талою водою та розливається до горизонту, тут можна споглядати краєвид, котрий нагадує справжнісіньке море.

Фото: ukrainaincognita.com

Могутні води лиш де-не-де перебиваються лісосмугами, острівцями дерев та чагарниками. Туристи, котрим особливо пощастить, можуть насолоджуватися ще й спогляданням того, як повертаються до своїх домівок дикі гуси.

Єдина складність – сюди доволі важко дістатися без пересадок. Тож власникам свого автотранспорту пощастило найбільше. До речі, саме тут майже гарантований розлив Десни у весняну пору, а відтак – мандрівка варта зусиль.

Село Вишеньки

У цьому селі на Чернігівщині на вас чекає не лише споглядання могутнього розливу Десни навесні, а й можливість побачити цікаву архітектурну споруду, котрою є палац графа Петра Рум’янцева-Задунайського. Попри те, що стан палацу сьогодні залишає бажати кращого, будівля належить до пам’ятників архітектури національного значення.

Фото: drymba.com

До речі, ПіК вже писав про неймовірний та пишний палац у селі Вишеньки, який був збудований у 1787 році та є унікальним, так як поєднав у собі відразу декілька архітектурних стилів. Ось посилання на цей матеріал: Пишний та романтичний палац на Чернігівщині до якого не приїжджають туристи [ФОТО].

Село Спаське

Ще один населений пункт, де можна побачити прекрасні Деснянські краєвиди у дні розливу, це село Спаське у Чернігівській області. Тут знаходиться відома Спаська круча, з якої розлив річки видно особливо добре. Мальовниче безкрає небо, густа довколишня рослинність та луки доповнюються дивовижним «дзеркалом» прозорої води.

Село Конятин

Село Конятин завдячує річці Десні своїм заснуванням. Цей населений пункт з’явився на мапі ще в кінці ХVІІІ століття, а заснований був пастухами зі Змітніва – сусіднього села. На пагорбах сучасного Конятина пастухи випасали своїх коней у дні розливів Десни. Звідси й назва села.

Серед конятинських «цікавинок» є автентичні старі сільські гойдалки. Одначе туристи сюди мандрують не лише для того, аби побачити їх. Щовесни з розливу згаданої річки утворюється так зване Конятинське море. Його вигляд та масштаб зачаровує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Казковий середньовічний замок на Чернігівщині про який не пишуть в путівниках [ФОТО].

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я