Напад на журналістів в Укрексімбанку. В США відреагували на ситуацію

Посольство Сполучених Штатів в Україні стурбоване ситуацією з нападом на журналістів “Радіо Свобода” під час інтерв’ю з главою “Укрексімбанку”.

Фото: СХЕМИ.

Відповідну заяву посольства опублікували в “Європейській правді”.

“Ми стурбовані повідомленнями про неналежну поведінку щодо журналістів “Радіо Свобода” в “Укрексімбанку”. Вільні ЗМІ відіграють життєво важливу роль в демократії, і репортери повинні мати можливість вести свою роботу без переслідувань або залякування. Ми сподіваємося на ретельне і прозоре розслідування подій”.

4 жовтня журналісти програми “Схеми” повідомили про напад у державному “Укрексімбанку” під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо у його кабінеті. Повідомлялося, що Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, після чого він наказав охороні “забрати камери” та “дістати із них касети”. 

Журналіст зміг записати те, що відбувалось, на аудіо (його можна прослухати у відео).

Представники редакції, які прибули на місце події, викликали поліцію та написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності. 

За фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів “Схем” поліція відкрила кримінальне провадження.

“Укрексімбанк” в свою чергу звинуватив журналістів “Схем” у спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом і додав, що планує звернутися до правоохоронців.

Ситуацію прокоментував головний редактор видання “Цензор.нет” Юрій Бутусов і зазначив, що глава “Укрексімбанку” Євген Мецгер впевнений у тому, що президент Зеленський “відмаже” його за напад на журналістів “Схем”. 

Учора глава “Укрексімбанку” Євген Мецгер, одного з найбільших державних банків, особистий друг президента Володимира Зеленського, запросив до свого кабінету на інтерв’ю знімальну групу програми “Схеми”, журналіста Кирила Овсяного. Під час інтерв’ю Мецгера не сподобалося одне з питань, після чого Мецгер наказав затримати журналіста своїй охороні! Після цього в оператора силою забрали камеру, забрали карти пам’яті і видалили запис. Євген Мецгер – це просто бандит, який викрав людину, перешкоджав журналістській діяльності“, – наголосив він.

Чому він так робить? Тому що він входить до угруповання президента Володимира Зеленського. А президент Зеленський завжди відмаже своїх друзів від будь-якого злочину. Тищенку пробачить порушення карантину, Трухіну пробачить ДТП і поранення простих людей, Татарову пробачить корупційну справу НАБУ, Єрмаку – зраду”, – додав Бутусов.

За слова журналіста, Мецгер “дозволив собі бандитизм проти журналістів” лише тому, що не сумнівається, що Зеленський його “відмаже”.

Високий пост у держбанку Мецгера головний редактор Цензор.НЕТ пов’язує з ті, що останній – чоловік подруги Олени Кравець, актриси “Кварталу”.

Нові обличчя”, які ще продовжують говорити про майбутнє, пробили дно, і опустили нашу державу до часів Януковича. Тільки тоді напади і викрадання нікого б не здивували. Думаю, що це знахабніле від вседозволеності бидло впевнене, як і ті їхні попередники, що вони при владі вічно, і що їм можна все. Зараз настав час визначитися тим, хто небайдужий до того, куди йде наша країна. Я впевнений, що без акції протесту влада не зробить взагалі нічого – пора в 2021 році знову збиратися для захисту свободи слова”, – підсумував Бутусов.

За інформацією видання “Українська правда” та “Цензор.нет“.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Начальника відділу екологічної інспекції Чернігівщини судитимуть за збитки державі.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я