«Схеми» відновили відео нападу на знімальну групу, видалене працівниками «Укрексімбанку»

Редакція «Схем» звернулась до технічних спеціалістів, яким вдалося відновити відео, видалене працівниками «Укрексімбанку» під час нападу на знімальну групу програми у кабінеті голови державного банку Євгена Мецгера. Відео відновлене на обох картках із обох камер, на які вівся запис.

На відновленому відео є весь запис інциденту. Інтерв’ю, запитання журналіста і все, що відбувалося далі. Зокрема, зафіксовані вказівки Євгена Мецгера забрати у журналістів техніку та «забрати касети» і «вичистити все це г*но».

«Звичайно, для Мецгера це дуже серйозний заліт. І показник неадекватності – навіщо було погоджуватися на зустріч з журналістами, якщо не хочеш відповідати на їхні запитання? Навіщо, якщо вони вже прийшли і ставлять незручні питання починати биковать і відбирати камеру? Адже завжди можна сказати – «я вивчу документи і дам відповідь пізніше».

Як буде розвиватися цей конфлікт – показово. З одного боку Мецгер – близький до Зеленському людина. З іншого боку – Радіо Свобода це американський проект. І західні посли вже почали висловлювати осуд.

Правда, для Зеленського буде нескладно звільнити показово Мецгера (щоб задовольнити посольства), а замість нього поставити такого ж фунта», – йдеться у Телеграм-каналі «Политика страны».

Нагадаємо, 4 жовтня на журналістів «Схем» (проєкт Радіо Свобода на телеканалі UA:Перший) скоїли напад у державному «Укрексімбанку» під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті. Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, яке стосувалося майбутнього розслідування. Банкір наказав охороні «забрати камери» та «дістати із них касети». Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора «Схем» Олександра Мазура, відібрали у нього дві камери, забрали картки, на які здійснювався запис та видалили записане відео.

Після звернення журналістів Національна поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».

5 жовтня в державному «Укрексімбанку» офіційно прокоментували напад на журналістів «Схем» під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо у його кабінеті. У банку вважають, що інформація, яка цікавила журналістів, є «банківською таємницею», також стверджують, що знімальна група «без перешкоджання» залишила приміщення, і розглядають можливість «звернення до правоохоронних органів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокуратура перевірить правомірність дій патрульних у ніч вбивства поліцейського.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я