Миколаївську церкву 17-18 ст. з Чернігівської області перенесуть у музей Пирогово

Кабінет Міністрів України надав дозвіл на перенесення пам’ятки історії та архітектури національного значення – Миколаївської дерев’яної церкви 17-18 століття – в Національний музей народної архітектури та побуту України в Києві.

Фото: з відкритих джерел.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

“Церкву перемістять з села Городища Менського району Чернігівської області в Національний музей народної архітектури та побуту України для збереження, відродження та використання об’єкта культурної спадщини”, – йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства культури та інформаційної політики.

Зазначається, що її перенесення і подальше відновлення на території Національного музею народної архітектури та побуту України є єдиним шляхом порятунку цієї пам’ятки архітектури національного значення.

“Церква досконалістю форм і пропорційних співвідношень належить до шедеврів української монументальної дерев’яної архітектури Лівобережжя епохи бароко. Це найбільша з дерев’яних церков, що збереглися на території Гетьманщини”, – йдеться в повідомленні.

Довідково: Церква була збудована у 1763 році, церква соснова. У 1888 році вона була капітально відремонтована, тоді ж було добудовано південний і північний рукави, а до вівтаря — дияконник і паламарню. Тоді ж її перенесено на фундамент.

З 60-х років XX століття церква використовувалась як колгоспне зерносховище. З часом покрівля проіржавіла, підлога прогнила від залишків зерна і церква почала руйнуватись. У 2011 році в церкву влучила блискавка, та пожежа значно пошкодила храм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помпезна та покинута: мурована церква в Бігачі, яка пережила війну та може зникнути вже сьогодні [ФОТО].

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я