«Інвестняня у відпустці»: суд дозволив «УЗ» не повертати борг американському інвестору

Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Укрзалізниці, визнавши недійсним укладений між Промінвестбанком та інвестиційним фондом VR Global Partners, L.P. (“VRGP”), що базується в Нью-Йорку, договір купівлі-продажу права вимоги кредитної заборгованості Укрзалізниці.

Як прокоментували ZN.UA в VRGP, інвестор категорично не погоджується з рішенням суду, яке затьмарене тривожними свідченнями політичного втручання та явними порушеннями належної правової процедури і буде оскаржувати його у касаційному порядку до Верховного Суду.

Фото ілюстративне (з відкритих джерел)

На жаль, ми не здивовані цим рішенням“, – заявив президент VR Capital Group Ltd. Річард Дейтц.

В липні мене запросили на зустріч в Офіс Президента в Києві для обговорення нашого конфлікту з Укрзалізницею. Під час цієї зустрічі я отримав пряме застереження від заступника голови Офісу Президента Андрія Смирнова, що, хоча позиція VRGP є юридично обґрунтованою, мені слід розуміти, що “суддів в Україні можна звільнити”. З моменту тієї зустрічі ми відчули величезний адміністративний тиск на судову систему, кульмінацією якого стало вчорашнє рішення. Колегії суддів постійно змінювались, оскільки судді брали самовідвід, А в одному із найбільш кричущих прикладів тиску нова апеляційна колегія з трьох суддів була сформована в результаті “лотереї”, в якій 51 з 54 можливих суддів не змогли взяти участь оскільки саме в той день вони перебували у відпустці. Судова система повинна працювати не так і такі практики не допоможуть Україні залучити інвестиції, необхідні для розвитку економіки країни і створення робочих місць“.

Зауважимо, що суд не повідомив сторони у належний спосіб про дату засідання, посилаючись на відсутність у суді поштових марок. Суд також відмовив VRGP у клопотанні про надання юридично обов’язкового двотижневого строку на подання відзиву, надавши менше ніж добу для підготовки та подання позиції VRGP у цій резонансній справі. Попри такий короткий термін, VRGP представила свою позицію на 68 сторінках, однак суд навіть не вважав за потрібне оголосити перерву в засіданні для вивчення матеріалів та, формально заслухавши сторони, виніс рішення всього за дві хвилини обговорення в нарадчій кімнаті.

Згадайте про цю справу, коли вкотре почуєте від влади про необхідність залучення іноземних інвестицій в Україну.

Як писало ZN.UA, з 6 травня банківські рахунки «Укрзалізниці» арештовано виконавчою службою за неповернуті борги. Шок-контент, але жодних новин чи коментарів про це досі не було. Міністр інфраструктури не вийшов на брифінг. Уряд не порушив це питання на засіданні 12 травня. РНБО рятувати УЗ також не зібралося. Офіційні запити ZN.UA до Дениса Шмигаля та Владислава Криклія досі без відповідей. Ми чесно чекали, сподіваючись, що у влади є план. Та коли побачили новину від «Укрзалізниці», що у квітні компанія стала знову прибутковою, зрозуміли: план полягає у замовчуванні проблеми замість її вирішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокопенко: Бюджет-2022 не передбачає зниження податків чи системних кроків для розвитку економіки.

Джерело: ZN.UA.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я