Дмитро Разумков підписав закон про захист боржників від колекторів

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості». Новий закон встановлює вимоги до фінансових установ, які мають зробити спілкування колекторів із боржниками безпечним.

Дмитро Разумков

Наразі документ направлено на підпис президенту України, повідомляє Главком.

Згідно з документом, який ВР ухвалила на засіданні 19 березня, буде створено публічний Реєстр колекторських компаній. Його буде вести Національний банк. Усі колекторські компанії повинні будуть у ньому зареєструватися. Нацбанк буде здійснювати нагляд за колекторами і їхньою поведінкою щодо боржників. Він також розглядатиме звернення громадян.

Банки й фінансові компанії, як каже закон, повинні будуть повідомляти клієнтів про залучення колекторів при прострочці платежів. Це повинно відбуватися ще на етапі підписання договору про надання кредитних коштів. Кредитора хочуть зобов’язати публікувати інформацію про колекторську компанію на своєму сайті.

У документі також прописаний перелік способів дозволеного взаємодії колектора зі споживачем фінпослуг і встановлює обмеження максимальної частоти такої взаємодії.

Законом встановлено вимоги до кредитодавців, включаючи колекторські компанії, при врегулюванні простроченої заборгованості, а саме:

-дотримуватися вимог до етичної поведінки та правил взаємодії з боржником;
-інформувати боржника про залучення колекторської компанії до врегулювання простроченої заборгованості та/або відступлення права вимогу новому кредитору;
-укладати договори лише з юридичними особами, включеними до Реєстру колекторських компаній;
-повідомити Національний банк України про укладення з колекторською компанією договору (у строки та порядку, що визначені Національним банком України);
-контролювати дії залучених колекторських компаній та надавати рекомендації щодо усунення порушень;
-обов’язок розірвати договір з колекторською компанією в односторонньому порядку у разі її виключення з Реєстру колекторських компаній або в разі порушення нею вимог до етичної поведінки (2 і більше разів за рік).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТРЦ закриють, а діти навчатимуться дистанційно. В Чернігові ввели нові обмеження.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я