Держаудитслужба зайшла на всі підприємства ТКЕ та зірвала один із пунктів газового меморандуму з місцевою владою – джерело

Підприємства теплокомуненерго (ТКЕ) всіма силами відмовляються підписувати мирові угоди із «Нафтогазом». З одного боку, це умова Меморандуму щодо встановлення пільгової ціни на газ для населення. З іншого боку, визнання підприємствами теплокомуненерго навіть того, до чого вони непричетні.

Держаудитслужба зайшла на всі підприємства ТКЕ та зірвала один із пунктів газового меморандуму з місцевою владою

Про це пише Аліса Смішко у статті «Газ почім? А якщо поторгуємося?» для ZN.UA.

Авторка вказує, що проєкт договору ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» складено так, що у будь-якому випадку ТКЕ потрапляють у пастку. У договорі є Об’єм 1 та Об’єм 2. Перший розрахований на основі останніх трьох років, два з яких були аномально теплими. І якщо цей сезон буде суворішим, ТКЕ автоматично переберуть Об’єм 1 і також автоматично виявляться споживачами Об’єму 2. А там і штрафи, і, головне, інші ціни.

Так, до середини жовтня лише чверть підприємств ТКЕ підписали такі договори. Очевидно, для згідливості влада направила до них чергові перевірки.

«Держаудитслужба зайшла на всі підприємства ТКЕ. Де-юре це невиконання пункту меморандуму щодо виділення різниці в тарифах. А де-факто робота підприємств теплокомуненерго зупиняється. Ви ж знаєте, що таке перевірки аудиторів. І потім розповідатимуть на всю країну про диверсії з боку ТКЕ. Насправді аудитори місяць уже працювали в комісіях, які готували висновки щодо виконання закону про погашення різниці в тарифах», — розповіло джерело ZN.UA в Кабміні.

За словами джерела, свої висновки ці комісії мають надати до 31 грудня 2021 року. Пізно для опалювального сезону? Так ніхто про нього й не говорив! Можливо, у реєстрі на погашення тієї ж різниці в тарифах вийшло забагато? Ось і ще одна верифікація. В одних уже закінчено, в інших тільки розпочато.

«А те, що тим же підприємствам ТКЕ треба закуповувати газ за передоплатою, виробляти тепло та гарячу воду та подавати населенню, то це, виходить, їхні проблеми. І ще невгамовних мерів. За нашою інформацією, Асоціація міст України на основі закону про доступ до публічної інформації вже звернулася до Держаудитслужби із запитом про цілі та замовників бліцперевірок підприємств теплокомуненерго», – пише Смішко.

За словами авторки, вже сьогодні можна констатувати, що у зв’язку із ситуацією з ТКЕ низка пунктів вересневого меморандуму не виконується. Це стосується пунктів 4 та 6 про розблокування рахунків та подолання кризових явищ у роботі сфери, а також про погашення різниці у тарифах.

Нагадаємо, 30 вересня представники місцевого самоврядування та уряд підписали Меморандум про встановлення пільгової ціни на газ для населення (7,4 грн за куб), а також бюджетних установ (16,8 грн за куб з ПДВ). Напередодні мер Івано-Франківська заявив, що Меморандум не виконується, а низка областей оголосили про надзвичайну ситуацію (НС) в зв’язку з цінами на газ.

У відповідь президент України Володимир Зеленський заявив, що «в Україні достатньо запасів газу», переклавши відповідальність на місцеву владу. А прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав НС «технічним питанням» для якнайшвидшого виконання Меморандуму.

Наприкінці жовтня Мінрегіон заявив про початок процесу реструктуризації заборгованості підприємств теплокомуненерго та водокомуненерго. Зокрема, розпочато формування Реєстру відповідних підприємств, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості.

Джерело: ZN.UA.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запасів вугілля в Чернігівській ТЕЦ вистачить приблизно на 3 тижні.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я