«Чернігівекопроект» успішно завершив проведення СЕО для Ічнянської міськради

В жовтні 2018 року в Україні набрав чинності Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку», який запровадив в країні європейську модель екологічної оцінки.

Стратегічна екологічна оцінка (СЕО) – процедура  необхідна для визначення, опису та оцінювання наслідків, що впливають на довкілля та здоров’я населення через виконання документів державного планування, розроблення заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення можливих негативних наслідків.

Проведення стратегічної екологічної оцінки обов’язкове для визначення та оцінки наслідків виконання, зокрема таких документів планування, як містобудівна документація: генеральний план, детальний план території або план зонування території, схеми планування району, стратегій, загальнодержавних програм, державних цільових програм та інших програм і програмних документів, які розробляються та/або підлягають затвердженню органом державної влади, органом місцевого самоврядування.

Так, наприклад, Ічнянська міська рада за допомогою фахівців «Чернігівекопроект» склала звіт та успішно пройшла процедуру СЕО для затвердження Програми соціально-економічного розвитку громади.

І професійний підхід Ічнянської міськради до оцінки планової діяльності на навколишнє середовище показує, як місцева влада відповідально ставиться і піклується про здоров’я людей та сталий розвиток своїх територій.

«Наша Ічнянська міська рада визначила головні завдання на найближчі три роки, виконання яких покращить життя в нашій громаді. Це і заходи по будівництву, водопостачанню та водовідведенню, це і бюджетна сфера, стан доріг, екологічні питання і так далі. І якщо раніше екології не приділялась така увага і не було відповідного контролю з боку держави, то тепер, починаючи з 2020 року, програма соціально-економічного розвитку має проходити стратегічну екологічну оцінку, інакше фінансування програм неможливе і відповідно здійснення всіх запланованих заходів у громаді також стає неможливим», – зазначила начальник відділу житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою Ічнянської міської ради Катерина Воловатенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чернігівекопроект» надає послуги зі складання звітів зі стратегічної екологічної оцінки «під ключ».

Та враховуючи те, що розробка стратегічної екологічної оцінки потребує спеціальних знань санітарного та природоохоронного законодавства, методів оцінювання екологічних аспектів, ризиків та впливів, а також розроблення заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення можливих негативних наслідків на навколишнє середовище та здоров’я населення, громади Чернігівщини доручають виконання даної роботи ТОВ «Чернігівекопроект», який бере на себе всі процеси по складанню звітів та проведенню процедури стратегічної екологічної оцінки.

«Це дуже громіздка частина роботи, яка потребує використання і статистичних даних, і напрацювань науково-дослідних інститутів, зокрема, інститутів, де роблять оцінку ґрунтів. Тому порадившись з нашим керівництвом ми це питання доручили фахівцям, які знають цю справу краще за нас. І так на наше прохання відгукнувся «Чернігівекопроект», який успішно реалізував завдання з розробки СЕО», – говорить начальник відділу житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою Ічнянської міської ради.

Дійсно, сьогодні аби якісно планувати розвиток громади та в подальшому залучати державні або ж кошти інвесторів для реалізації всіх проєктів потрібно враховувати екологічну складову. І зробити це професійно та якісно допоможуть спеціалісти ТОВ «Чернігівекопроект» .

Отримати більш детальну інформацію щодо розробки СЕО від «Чернігівекопроект» ви можете за телефоном: (097) 401 95 07.

Довідково: Згідно Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» СЕО обов’язковий для визначення, опису та оцінювання наслідків, що впливають на довкілля та здоров’я населення через виконання документів державного планування. Це, зокрема, документи, які стосуються сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою (схеми) та виконання яких передбачатиме реалізацію видів діяльності (або які містять види діяльності та об’єкти), щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, або які вимагають оцінки, зважаючи на ймовірні наслідки для територій та об’єктів природно-заповідного фонду та екологічної мережі, крім тих, що стосуються створення або розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я