82 пожежі за вихідні: одна людина загинула

За ці вихідні в Чернігівській області сталося 82 пожежі, на загальній площі в 195 га, що виникли через необережне поводження з вогнем. Одна людина загинула, повідомляють в ДСНС Чернігівської області.

Лише завдяки оперативному реагуванню пожежно-рятувальних підрозділів не допущено розповсюдження вогню на значні території, лісові масиви та будинки людей. Через необережність у поводженні з вогнем при спалюванні сухої рослинності біля власного будинку у с. Неданчичі Любецької територіальної громади загинула літня жінка. Обставини трагічного випадку з’ясовують правоохоронні органи.

“З настанням теплої погоди пожежі стають справжнім лихом, адже на весняному сонці торішні залишки рослинності швидко висихають і легко спалахують від кинутого сірника або недопалка. Крім того, ігноруючи правила пожежної безпеки, люди спалюють листя, суху траву на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж та трагічних випадків на них”, – запевняють в Управлінні ДСНС.


Нагадаємо , що з 04 березня 2021 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки» від 3 лютого 2021 року № 1187-IX, який передбачає підвищення штрафів.Так, порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (стаття 175 КУпАП) передбачає покарання від 1700 до 3400 гривень для громадян та від 3400 до 5100 гривень для посадових осіб;здійснення підприємством господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки (стаття 175-2 КУпАП) – від 1700 до 5100 гривень для суб’єктів підприємницької діяльності.знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі (стаття 77 КУпАП) – від 1530 до 4590 гривень для громадян і на посадових осіб – від 4590 до 15300 гривень.за випалювання рослинності або її залишків (стаття 77-1 КУпАП) – від 3060 до 6120 гривень для громадян і на посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все-таки в “червоній”: від завтра в області діятимуть нові обмеження.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я