У Чернігові презентували проєкт реконструкції скверу Попудренка [ВІДЕО]

На сайті Чернігівської міської ради з’явився проект реконструкції скверу Попудренка. Його обговорення із громадськістю пройде в режимі онлайн, листи з пропозиціями та зауваженнями можна відправити на звичайну або електоронну пошту міської ради. Їх розгляд буде тривати до 1 травня 2021 року.

Проєкт передбачає перекриття руху автотранспорту по вул. Магістратській (у частині, що межує зі сквером) для формування нової пішохідної алеї, якою планують об’єднати будівлі Чернігівської міської ради і Чернігівського обласного молодіжного центру (кінотеатру) зі сквером. У Чернігівському обласному молодіжному центрі планується створення вільного освітнього та просвітницького молодіжного простору, що дозволить самому скверу бути місцем “open-space” для молоді.

Зі сторони вул. Кирпоноса, запроєктовано автомобільну стоянку, що розрахована на 25 автомобілів і призначена для обслуговування відвідувачів скверу. Крім того, для користувачів екологічного транспорту на території скверу передбачено розміщення велосипедних парковок. 

Центральну алею скверу планується розширити та підкреслити групами струменів пішохідного фонтану, який буде представлено у вигляді лабіринту зі струменів води.

Передбачено облаштування газонів у формі витягнутих прямокутників. Горизонтальні лінії озеленення візуально продовжуються завдяки застосуванню у покритті доріжок граніту відмінного за розміром від іншого покриття. Всю ділянку скверу пронизують горизонтальні смуги граніту та зелені, що створюють лаконічний та стриманий образ рекреації, який підкреслено архітектурою оточуючих адміністративних будівель. 

Проєктом запропоновано оновлення зовнішнього вигляду монументу братської могили 24-х радянських воїнів: облицювання пам’ятки металевими панелями з перфорованими іменами загиблих воїнів. У вечірній час передбачається підсвічування перфорованих написів. Напроти будівлі Чернігівської обласної державної адміністрації відведено зону для розміщення монументу пам’яті загиблим Героям Небесної Сотні. 

На даний час сквер ім. Попудренка характеризується наявністю великої кількості дерев та інших зелених насаджень, частина яких досягли вікової межі, як наслідок – існує потреба у проведенні заходів з реконструкції. З метою забезпечення естетичної привабливості скверу проєктом планується висадка 128 дерев (граби, платани, сакури), а також майже 4000 декоративних кущів та багаторічних трав різних видів.
Покриття доріжок скверу планується виконати смугами граніту двох типів розмірів для підкреслення геометричного планування ділянки. 

Також у сквері хочуть зробити пішохідний фонтан та великі урбаністичні гойдалки «без вікових обмежень».

“Основна ідея проєкту реконструкції – відновлення суспільної функції простору в центральній громадсько-діловій частині міста, створення насиченого простору, що сприяє розміреному спогляданню. Проєктні рішення націлені на розкриття скверу з усіх боків для прийняття потоків людей, які проходять крізь «зелений коридор» центру міста. Оновлений сквер має стати центром громадського життя мешканців Чернігова та точкою тяжіння для туристів”, – так говорять про проєкт реконструкції в міській раді.

Чинним законодавством України передбачається проведення громадських обговорень щодо проєктів містобудівної документації, які заплановані до реалізації. Враховуючи те, що на даний час в Україні триває пандемія коронавірусу Covid-19, прийнято рішення провести голосування у режимі онлайн. Будь-які зауваження та пропозиції  просимо надсилати поштою за адресою:14000, м Чернігів, вул. Реміснича, 19 або на e-mail gkh@chernigiv-rada.gov.ua з позначкою «Сквер Попудренка, пропозиції та зауваження». 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я