12 травня на Чернігівщині розпочнуться навчання територіальної оборони області

Планові навчання територіальної оборони в Чернігівській області почнуться 12 травня і триватимуть до 26 травня. Всього в них приймуть участь близько 2 тисяч людей, серед них і військовозобов’язані, оперативний резерв 2-ї черги та резервісти 119-ї окремої бригади територіальної оборони оперативного командування “Північ”.

Фото навчань 2018 року

Про це сьогодні під час брифінгу розповіла голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

Базові табори будуть розміщені в межах Чернігівського, Ніжинського, Прилуцького, Новгород-Сіверського і Корюківського районів та безпосередньо в місті Чернігів.

В ході навчань будуть відпрацьовані навички резервістів щодо охорони об’єктів інфраструктури та органів влади, а також підтримки громадського порядку. Також буде перевірено систему зв’язку, пунктів управління районних та обласної адміністрації. 

Анна Коваленко

“Найважливіший меседж цих навчань це працювати, як одна команда. І органи місцевого самоврядування і військові мають знайти спільну мову і відпрацювати належним чином ці навчання. Ми сподіваємось, що це пройде прекрасно, люди отримають новий для себе досвід. Адже, зокрема, друга черга, яка буде приймати участь у навчаннях це люди, які не були в зоні ООС”, – підсумувала голова Чернігівської ОДА.

Багато з тих, хто братиме участь в навчанні вже були на зборах у 2018 році, тому для них це буде додаткове відпрацювання своїх знань і навичок. Проте, будуть і ті, хто навчатиметься вперше. Наразі відомо, що серед бажаючих у цьому році чимало жінок. І як запевняють в ОДА, то ними було проведено соціологічне дослідження, яке говорить про те, що готовність до навчань серед жінок області на високому рівні.

Голова ОДА підкреслила, що проведення планових та позапланових зборів резервістів збройних сил це нормальна практика у багатьох країнах. Такі навчання мають на меті згуртувати людей, навчити діяти в надзвичайних ситуаціях та підготувати до оборони території України.

Згідно чинного законодавства такі навчання, в рамках своїх посад, очолюють голова обласної державної адміністрації – територіальна бригада оборони області та міський голова обласного центру очолює територіальну бригаду оборони міста. 

Всі ці заходи будуть фінансуватися як з обласного так і з місцевого бюджету. Збройні Сили України мають забезпечити учасників навчань харчуванням, зброєю та формою. Що стосується розташування, транспорту, якихось додаткових засобів гігієни, в тому числі, маски, антисептики і тд., то це на себе бере місцеве самоврядування. 

Нагадаємо, у 2018 році на території Чернігівської області вже проводились навчання з територіальної оборони “Північна фортеця”. Тоді зі всієї області приїхало близько 3700 військовозобов’язаних та близько 80 одиниць техніки. Резервісти відпрацьовували основні завдання підрозділів територіальної оборони. Це, зокрема, прикриття ділянки державного кордону, забезпечення руху військових колон, ізоляція району бойових дій, оборона важливих об’єктів, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника, ведення бойових дій у місті та лісі. Крім того, протягом двотижневих навчань військовозобов’язані ознайомились з новими зразками озброєння, зокрема українського виробництва. Участь в заходах тоді брали і прикордонники.

За словами голови ЧОДА навчання 2021 року будуть масштабнішими і вони дещо відрізнятимуться від навчань 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові та області створять загони територіальної оборони аби бути готовими до вторгнення російських військ.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я