Обіцянки цяцянки: чому досі не розроблена українська вакцина про яку майже пів року тому говорив Президент

“Вона унікальна – це не пафос і не популізм. Вона унікальна, вона не така як інші, це ключ цієї вакцини. Ви не розумієте, що зі мною і деякими іншими серйозними людьми відбувалося, коли ми почули результати цієї саме української вакцини. Ми дуже раділи”.

Це емоційні слова Володимира Зеленського про унікальну українську вакцину, яку науковці представили йому в жовтні минулого року. На той момент, за словами президента, над вітчизняною вакциною вже працювали шість місяців і гарант навіть обіцяв першим протестити її на собі.

“Ті результати, які показували, – я із задоволенням. Якщо скажуть – так, (випробую – Ред.)“.

Володимир Зеленський

Однак сьогодні про унікальну вакцину говорять не так багато, як за декілька днів до місцевих виборів (про розробку вакцини Володимир Зеленський повідомив під час спілкування з журналістами чотирьох українських телеканалів 22 жовтня 2020 року/ 25 жовтня- дата проведення  виборів).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “За бортом” вакцинації: чому Україна може останньою розпочати щеплення громадян.

Відомо, що над вакциною працюють львівські науковці під керівництвом директора Інституту біології клітини НАН України у Львові, професора, академіка Андрія Сибірного. До кінця року біологи планують створити вакцину, але потім її треба випробувати на тваринах і опісля – на людях. Чи запустять українську вакцину, якщо вона виявиться ефективною, у промислове виробництво – невідомо. Бо таких можливостей Україна не має. За словами Андрія Сибірного, Україна на рік запізнилась із розробкою вакцини. Адже у світі над цим працюють сотні наукових установ. Розроблені 180 вакцин, зауважує академік. І найшвидше українська вакцина може з’явитись на ринку через рік-два.

Андрій Сибірний

«Зрозуміло, що розпочали ми пізно. Однак Україна сьогодні не виробляє жодної вакцини. Навіть на такі захворювання, як кір, дифтерія, вітрянка. Все завозимо з Заходу. А потрібно думати над відновленням виробництва вакцин. Для цього мусимо відпрацювати шлях – від лабораторних досліджень до отримання вакцини, спершу у лабораторних масштабах, потім у пілотних, а вже тоді думати про промислові. У нас немає промислової бази для випуску вакцини. Україна має цей шлях розробки вакцини пройти до кінця, і ми тут як піддослідні люди.

З іншого боку, українська вакцина на дріжджах буде у рази дешевша. Навіть якщо вона через 3 роки буде на ринку, але дешевша і ефективна. Тоді не потрібно закуповувати за кордоном. За всі роки незалежності Україна не продала жодного фармацевтичного препарату на Захід, лише в Росію, Узбекистан», – каже Андрій Сибірний.

Джерела: BBC News Україна, Радіо Свобода.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я