Через 2-3 тижні третя хвиля коронавірусу дійде до Чернігова та області

Як ПіК повідомляв раніше, в 4 областях України, а саме Івано-Франківській, Чернівецькій, Житомирській та Закарпатській, оголошено про “червоний” рівень епідемічної небезпеки. І хоч Чернігівська область за рівнем захворюваності та іншими індикаторними показниками перебуває у жовтій зоні та показник захворювань на 100 тисяч населення в Чернігові тиждень тому був 143, а зараз – 176,3, повідомила заступниця начальника міського управління охорони здоров’я Ольга Малець.

Збільшується й наповненість госпітальних ліжок в опорних лікарнях. На 8 березня там перебувало 172 особи з ковідом і підозрою на нього. Поки що наповненість ліжкового ковідного фонду в Чернігові складає  40%.

Росте серед хворих і число тих, що потребують кисневої підтримки. Тиждень тому таких пацієнтів у ковідних відділеннях міських лікарень було 78, а зараз 103. І 2 пацієнти перебувають на ШВЛ. Заповненість точок підключення до кисню у спеціальних відділеннях опорних лікарень Чернігова – 32,4%, всього підключення до кисню в них мають 324 ліжка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава МОЗ Степанов розповів, чим британський штам коронавірусу небезпечніший за інші.

Виходячи з цих результатів, навантаження на медичну систему збільшується, кількість зареєстрованих захворювань збільшується. Це є прогнозованим. Ми говоримо про те, що початок третьої хвилі пандемії іде з західних областей. Спеціалісти дають термін у 2-3 тижні на те, що ця хвиля буде доходити і до регіонів, які знаходяться східніше”, – зазначила вона.

Нагадаємо, які обмеження передбачає “червона” зона:

  • робота громадського транспорту
  • відвідування закладів освіти
  • відвідування закладів сфери культури, кінотеатрів
  • діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів
  • обмеження зеленої, жовтої та поморанчевої зон зберігаються
  • відвідування закладів торговельного і побутового обслуговування населення.

“Червоний” рівень запроваджується, коли рівень госпіталізацій протягом останніх 3 днів на 100 тисяч населення перевищує цільовий показник у 60 осіб на 100 тисяч населення або коефіцієнт виявлення випадків інфікування протягом останніх 7 днів перевищує цільовий показник у 20%. 

“Ключовим є те, що хвиля ця через тиждень-два-три розповсюдиться по всій Україні. Бо є відрядження, є трудова міграція, їздять люди досі ще й на відпочинок на західну Україну. Тому прошу всіх бути ще вдвічі більш обережними. Потрібно максимально дотримуватися всіх заходів карантинної безпеки. Нікого «розумних» не слухать, а носити маски, мити руки і дотримуватися дистанції”, – звернувся з цього приводу до чернігівців міський голова Владислав Атрошенко.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я