Глава МОЗ Степанов розповів, чим британський штам коронавірусу небезпечніший за інші

Сьогодні під час ранкового брифінгу Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, чим небезпечний британський штам коронавірусу, а також які негативні наслідки він спричиняє.

Нагадаємо, на минулому тижні в Україні зафіксували перші випадки британського штаму коронавірусу. Мутований ковід виявили у двох у 41-річного чоловіка і у 54-річної жінки з Івано-Франківської області. 

“Цей штам коронавірусу відрізняється коротким інкубаційним періодом – 1-3 дні, втричі більшою заразністю. Зменшенням частки безсимптомних або легких форм захворювань та, на жаль, високою смертністю”, – повідомив Міністр охорони здоров’я.

Степанов наголосив, що, крім органів дихання, вірус почав вражати нирки, печінку, центральну нервову систему. Також він додав, що зросла частка повторних захворювань, яка коливається від 4% до 18% загальної кількості нових захворювань.

“Від 52 до 76% пацієнтів фіксується також виражений ковідний синдром, який триває від 3 до 6 місяців”, – зауважив Степанов.

Британський штам має здатність у 1,7 раза швидше передаватися від людини до людини. Саме з цим може бути пов’язано ускладнення епідемічної ситуації в Україні, яка спостерігається останні тижні, повідомляє Depo.ua.

ЧИТАЙТЕ ДЕТАЛЬНІШЕ: Офіційно: в Україні виявили “британський” штам коронавірусу.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я