Прокопенко: “Чи достатньо зробив Уряд, щоб запобігти новому “локдауну”?

Вже післязавтра по всій Україні буде запроваджено “жовтий рівень” епідеміологічної небезпеки. Як ми знаємо, минулорічний “локдаун” відчутно вдарив як по українському бізнесу, так і по місцевим бюджетам. А чи достатньо зробив Уряд, щоб запобігти новому “локдауну”?

З цим питанням виступив голова Чернігівської ОДА (2019-2020 рр.) та Голова правління Центру розвитку громад Чернігівської області Андрій Прокопенко та зазначив:

“Нагадаю, що в квітні 2021 року в Україні був затверджений Національний план вакцинації, який передбачав повну вакцинацію більшості дорослого населення до 31 грудня 2021 року. Наскільки він виконується?

Статистика наступна: на сьогодні лише 12,56% українців повністю вакциновані від коронавірусної інфекції.

Фото зі сторінки Андрія Прокопенка у Фейсбук

В той же час в Польщі 50,92%, Угорщині – 57,93%, Чехії – 55,01% громадян повністю вакциновані. В Данії ж ще два тижні тому повністю скасували всі карантинні обмеження, адже рівень вакцинації в країні є наскільки високим (вакциновані 75% громадян), що коронавірус більше не є критичною загрозою для суспільства. Очевидно, що з реалізацією Національного плану вакцинації у Уряду є серйозні проблеми. Тож треба робити стимулюючі кроки, щоб прискорити процес вакцинації.

Конкретну річ Уряду вчора запропонував Володимир Гройсман (Volodymyr Groysman) – платити людям по 1000 гривень за вакцинацію від коронавірусу. Джерелом фінансування такої додаткової мотивації міг би стати отриманий Україною транш у 2,7 млрд дол. від Міжнародного валютного фонду. Ці кошти призначені для подолання наслідків пандемії, тому і використовувати їх треба відповідно.Варто сказати, що Україна може бути не першою на цьому шляху. Ще раніше в США аби надати додатковий стимул для підвищення темпів вакцинації людям почали виплачувати по 100 доларів, аналогічні приклади можна знайти і в інших країнах”.

Якщо не прискорити темпи вакцинації – втрати для економіки можуть бути значно більші”, – запевнив Андрій Прокопенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокопенко: цей опалювальний сезон стане найскладнішим для громад за всі роки децентралізації.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я