Прокопенко: цей опалювальний сезон стане найскладнішим для громад за всі роки децентралізації

Сьогодні громади для своїх бюджетних установ закуповують газ по 24-25 гривень і це при тому, що зима ще не розпочалася, а ціна вже зросла фактично втричі. Тому цей опалювальний сезон стане найскладнішим для громад за весь час децентралізації.

Про це сказав Голова Чернігівської ОДА (2019-2020 рр.), а також Голова правління Центру розвитку громад Чернігівської області Андрій Прокопенко у програмі «АКЦЕНТИ».

“До опалювального сезону залишилось фактично 30 днів і на сьогодні громади для бюджетних установ закуповують газ по 24-25 гривень, а опалювальний сезон ще розпочався. Ті бюджети, які були сформовані на початку року з розрахунком 7-8 гривень за куб газу. На сьогоднішній день фактично ціна зросла втричі і громади постануть перед проблемою обмеженого ресурсу в місцевих бюджетах. Тобто вони роблять зараз перерозподіл коштів, десь знімають те, що вони мали закуповувати для тих же шкіл, садочків і тд. і ці кошти будуть направлятися на оплату газу”, – сказав Андрій Прокопенко. 

“І тут Уряд так само мав би підтримати місцеві бюджети і, наприклад, ті ж отримані кошти від МВФ -2,7 млрд доларів. Я не кажу, що повністю компенсувати різницю, але десь частково, якоюсь субвенцією додати громадам ресурсу, тому що цей опалювальний сезон буде дуже важкий. Це буде найскладніший опалювальний сезон за весь період децентралізації. Тому безперечно місцеві бюджети потребують підтримки”, – додав Прокопенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «АКЦЕНТИ» Андрій Прокопенко про держбюджет 2022, рейтинг Чернігова та ціну на газ для громад.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я