ОП⚡️Атрошенко: з чого все починалось та чим може закінчитись?

Майже чотири місяці триває протистояння Офісу Президента з міським головою Чернігова Владиславом Атрошенко. За цей час на комунальних підприємствах та у підрядників відбулось більше півсотні обшуків, а мер Чернігова неодноразово заявляв про політичне переслідування.

Причин тому є кілька, зокрема, і вибори на 206-му окрузі, і гучні заяви мера про неправильну політику Банкової, а також можливі корупційні оборудки в місті.

Та незабаром розпочнеться передвиборча кампанія і конфлікт матиме нові повороти. Цікаві думки з цього приводу висловлюють в опозиції до міського голови та експертному колі. Говорять, що за тиск на Атрошенка рейтингом поплатиться особисто Зеленський, а вже забутий Микитась може з’явитися на Чернігівщині в новому статусі. 

З чого все починалось та чим може закінчитись, читайте в матеріалі ПіК. 

Розпочалося все наприкінці жовтня 2021 року. Тоді несподівано для всіх з самого ранку 28 жовтня на комунальних та кількох комерційних підприємствах розпочалися обшуки. 

В цей день також проходила чергова сесія міської ради на якій Владислав Атрошенко ствердно заявив про тиск на нього як на міського голову.

Своє припущення можу сказати. Суб’єктивно. Ці дії один до одного співпадають до дій силових структур, які проводилися і проводяться сьогодні по віднощенню до мера Києва Віталія Кличка. Я вбачаю в цьому політику. Досвід мій політичний, я це проходив не один раз у своєму житті, доводить, що нічого доброго тій владі, яка припускається подібного, так званого впливу на своїх політичних опонентів, вона ніякого наслідку немає”.

Справа в рамках якої і проводилися обшуки стосується ч. 5 статті 191 – «Привласнення та розтрата майна в особливо великих розмірах». Обшуки проводилися за адресами фігурантів справи для отримання тендерної документації за низкою міських підрядів.

Загалом тоді співробітники СБУ та поліції провели понад 20 обшуків. Також відбулась перевірка і Державною аудиторською службою.

Політолог, експерт з міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Юрій Романенко пов’язує масові обшуки в Чернігові з тим, що Банкова незадоволена самостійним Атрошенком і хоче поставити “смотрящим” за областю Микитася.

Юрій Романенко

“У мера Чернігова Владислава Атрошенка проблеми – комунальні підприємства обшукують правоохоронними органами. Як він учора написав, 55 обшуків провели іроди у його комунальників. Як ми розуміємо, якщо обшуки починаються, то це означає комусь потрібно. А потрібно Офісу президента, який незадоволений Атрошенком”, – повідомив Юрій Романенко.

Романенко зазначив, що в ОП мають намір виставити на 206 округ скандально відомого забудовника Микитася.

Дзвінким ляпасом можуть бути результати довиборів по 206 округу на Чернігівщині. За округ мають намір битися всі, включаючи ОП. Тому що це привід для визначення перспектив. За чутками, Офіс президента має намір кинути на округ скандально відомого київського забудовника Максима Микитася. Який у разі перемоги має стати “смотрящим” за Чернігівською областю від СН”.

Та про всіх кандидатів стане відомо вже зовсім скоро, а ми поки повернемось до осені минулого року, де продовжились обшуки на підприємствах міста. 

10 листопада ДБР провели обшуки на комунальному підприємстві «Чернігівводоканал» та у квартирі його директора Сергія Малявка. В бюро тоді заявили, що обшуки тривають у рамках кримінального провадження, яке відкрили за статтею «зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки». 

До слова, директор «Чернігівводоканалу» Сергій Малявко тоді сказав, що під час обшуків у нього вдома силовики нічого, що могло б стосуватися справи, не виявили.

Пошуки доказів корупційних оборудок продовжили шукати і в грудні. Обшуки відбувалися і в управліннях Чернігівської міської ради і на комунальних підприємствах.

Депутатка міської ради Марина Рейко не пов’язує активну увагу ДБР та СБУ до комунальних підприємств та установ міста Чернігова з виборами на 206-му окрузі. 

Марина Рейко. Фото: Свобода ФМ.

“Я пов’язую активну увагу ДБР та СБУ до комунальних підприємств та установ міста Чернігова не з виборами та якимось протистоянням. З початку 2021 року державна аудит служба проводила аудит на деяких підприємствах та установах міста. Результат аудиту був опублікований на початку літа. Про що я одразу заявила на сесії та попрохала пояснень, адже ми нарахували порушень приблизно на 210 млн грн за 1,5 року (період аудиту). Це величезна сума. Після цього – об’єктивно мають займатись контролюючі органи.

Проте – побачимо як будуть розвиватись події. І чи завершаться кримінальні справи після 27 березня. Я думаю, цього не станеться”.

Коли кількість обшуків перевалила за півсотні на сторінках міського голови Чернігова з’явився допис в якому Владислав Атрошенко відверто висловився про ці, цитуємо, “маски-шоу”.

Владислав Атрошенко

Все пояснюється тією ж однією фразою: «Ваш мер багато говорить».

Так. Говорю. Говорю, що комусь муляє, що Черніговом керує незалежний мер, обраний людьми. Що Атрошенко виконує зобов’язання перед виборцями, а не «обязи» перед ОПУ. 

Говорю про несправедливий розподіл бюджетних коштів між регіонами.

Прямо кажу, що у рідному президенту регіоні міста з державних фондів отримують мільярди, а нерідний Чернігів отримує нуль.

Заявляю, що влада перекладає відповідальність за вирішення проблем з тарифами на місцеве самоврядування. Що страждають і бюджети громад, і люди. 

Говорю про спроби усунути Атрошенка від виборчого процесу на 206-у окрузі та про те, що «слуги» вже готують на округ свого «парашутиста». Слухняного, «на 100% свою людину».

За ці слова і отримав 55 обшуків. І думаю, це ще не кінець”.

Безумовно близькість до початку передвиборчої кампанії змушує Владислава Атрошенка оперативно реагувати на закиди з боку центральної влади. Відтак дочекавшись закінчення свят, 13 січня, в прес центрі “Інтерфакс-Україна” Владислав Атрошенко та Віталій Кличко провели спільну прес конференцію, де на всю країну заявили про тиск з боку ОП та наголосили, що будуть захищати місцеве самоврядування.

Владислав Атрошенко та Віталій Кличко на прес конференції 13 січня 2022 року

“Якщо колір партійних прапорів мерів не співпадає з кольором прапору Банкової – це не причина для обшуків, а демократія. І потрібно боротись не проти мерів, а за демократію. Бо у нас спільні вороги: бідність, захмарні ціни, опалювальний сезон, корупція, Росія”, – сказав Кличко.

Про те, що обшуки у Чернігові та ймовірний програш на 206 окрузі суттєво впливають на зниження рейтингу Зеленського, заявив політичний експерт Олексій Голобуцький

Олексій Голобуцький

На його думку, не варто говорити про протистояння Зеленського та Порошенка як про головну причину зниження рівня підтримки президента.

“Не Порохом єдиним, так би мовити. Складається враження, що хтось в ОПУ системно працює над зниженням рейтингу Зеленського. Минулого тижня мер Чернігова Атрошенко та лідер УДАР, мер Києва Віталій Кличко вийшли на прес конференцію із заявою про те, що Банкова пішла війною на мерів. До обшуків у Києві додалися “маски-шоу” у Чернігові. За останні місяці обшуків у Чернігові пройшло у п’ять разів більше, ніж за останні шість років. Атрошенко не лише не пішов на шантаж, а ще й відкрито заявив про це на всю країну. Тепер Банкова опинилася в ситуації, коли кожен наступний обшук у Чернігові – -це мінус пункт у рейтингу Зеленського”,- наголосив Голобуцький.

Павло Пущенко. Фото з Фейсбук.

“В Україні до сьогодні діє  принцип коли на кожного політичного чи громадського діяча в правоохоронних органах є певні справи, хід яким дається за вказівкою “зверху”,- говорить експерт Спілки “Громадські Ініціативи України” Павло Пущенко. “Про ознаки корупційних дій  міської влади незалежні громадські активісти та ЗМІ  писали неодноразово , наводячи документально підтвердженні аргументи. Але контролюючі органи дали хід цим справам лише після старту виборчої кампанії по 206 округу. В цьому вбачаю вибірковість та політичний характер правосуддя”.

Представник “Нашого краю” в міській раді Віктор Бистров не вважає ці події війною між Банковою та очільником Чернігова.

Віктор Бистров

Це не можно назвати війною ОП з Атрошенко чи політичним переслідуванням, так як в обласній раді та взагалі області коаліція партій Рідний дім та Слуги народу; Атрошенко має значний вплив на рішення як Чернігівської ОДА так і взагалі на всі державні інституції в області. 

Стосовно обшуків це наслідки багаторічних численних порушень як при проведенні процедур закупівель так і при виконанні робіт, також накопичено невдоволення місцевих та українських бізнес кіл тим – що 90% підрядів розіграють вузьке коло одних тих самих фірм, які пов’язані чи наближені до місцевої влади. 

На думку депутата вибори по 206 округу прискорять та загострять як перемовини ОП з місцевими елітами так і взагалі ситуацію в області.

“Станом на сьогодні в перемогу центральної влади я особисто не вірю”,- додав Бистров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атрошенко прокоментував чутки про вартість своєї куртки, яку в соц.мережах оцінили в 900 тисяч гривень [ВІДЕО].

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я