Як в епоху Давньої Русі: на Чернігівщині облаштовують середньовічне село [ФОТО]

У Ніжині Чернігівської області за грантові кошти створюють історико-культурний розважальний центр із умовною назвою “Середньовічне село”.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив керівник ГО “Ніжинське археологічне товариство”, кандидат історичних наук, доцент Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя Іван Кедун.

При університеті в нас діє гончарна студія, є групи, які займаються історичним фехтуванням, стрільбою з лука, давніми ремеслами і промислами. І ось тепер ми вирішили все це об’єднати і створити центр відпочинку під назвою “Середньовічне…” або “Давньоруське село”. Тут можна буде зліпити з глини давньоруську чашку, випити з неї квасу, приготовленого за старовинним рецептом, спробувати себе в ролі середньовічного коваля, вдягнути обладунки й спробувати пофехтувати, постріляти з лука, пометати списа, приготувати в давньоруській печі їжу”, – розповів науковець.

Також у планах (якщо вистачить грошей) – нашити давньоруського автентичного вбрання, яке дасть відвідувачам змогу повністю зануритися в епоху Давньої Русі.

Кедун додав, що на території “села” поставлять гончарне коло та горн для випалювання кераміки, що дасть змогу проводити тут гончарні фестивалі. Будуть також кузня, лучний тир, місце для лицарських поєдинків і давньоруська хата з піччю, де й готуватимуть середньовічні страви.

Усе, що тут побудуємо, базуватиметься на історичних аналогах“, – зауважив співрозмовник.

За словами Кедуна, “Середньовічне село” створюється за грантові кошти на території навчально-дослідної агробіостанції НДУ ім. М. Гоголя. Наразі під нього відведено близько 40 соток, але в майбутньому центр розширюватимуть. Добудувати першу чергу планують до серпня цього року.

Планується, що центр виконуватиме декілька функцій – туристично-розважальну та освітню. Особисто Кедун читатиме тут лекції з історії середніх віків, зокрема, частину, присвячену середньовічному побуту. Це допоможе студентам перенестись у давнє історичне минуле і краще засвоїти матеріал. На навчальні екскурсії водитимуть сюди і школярів.

Також це буде приваблива туристична локація, де відвідувачам надаватимуть замовлені послуги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На розкопках кургану українські археологи знайшли древній кромлех, який старший за Стоунхендж.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я