В Україні запровадили вакцинацію третьою дозою для медиків і співробітників інтернатів

В Україні запроваджують ревакцинальну дозу вакцини від COVID-19 для медпрацівників і працівників будинків інтернатного типу — відповідний наказ затвердило Міністерство охорони здоров’я України.

У МОЗ врахували рекомендації ВООЗ і позицію Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

Медики і працівники будинків інтернатного типу можуть отримати ревакцинальну дозу за шість місяців після другого щеплення. Для ревакцинації використовують лише м-РНК-вакцини (Moderna або Comirnaty/Pfizer).

Найближчим часом в Україні з’явиться можливість згенерувати COVID-сертифікат після отримання третьої дози.

З 13 грудня МОЗ дозволило робити додаткове щеплення від коронавірусу людям із послабленим імунітетом. Його можуть отримати люди з ВІЛ, онкологією, після трансплантації органів, ті, хто проходить імуносупресивну або імуномоделюючу терапію, і пацієнти з низкою інших імунодефіцитних станів.

Глава МОЗ Віктор Ляшко наголосив, що додаткова доза відрізняється від бустерної.

Бустерна вакцинація в Україні для всіх охочих може з’явитись у січні-лютому 2022 року чи раніше. Для цього щонайменше 60% українців мають бути вакциновані однією дозою або 50% — двома дозами.

Довідково: Бустерну (ревакцинальну) дозу вводять, щоб посилити імунну відповідь/ефективність вакцини, яка з часом знижується. Натомість додаткову вводять для кращого захисту людей, які через стан свого здоров’я мають нижчу ефективність вакцин порівняно з іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінкам більшості професій доведеться стати на військовий облік. Подробиці.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я