В Україні запрацювала нова норма мовного закону: що зміниться?

З неділі, 16 січня, набувала чинності норма мовного закону про те, що друковані засоби масової інформації в Україні видаються державною мовою.

Так, 16 січня набула чинності стаття 25 закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих засобів масової інформації.

Відповідно до закону, друковані ЗМІ можуть видаватися іншими, ніж державна, мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання також і державною мовою. Усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.

Розповсюдження за передплатою друкованих ЗМІ іншими мовами допускається, якщо їх засновники забезпечать можливість передплатити таке саме видання державною мовою.

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, статті якого впроваджуються поетапно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очільниця Прилук знову попросила розпустити міську раду.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я