В одному з сіл Чернігівщини на соснах виросли троянди [ФОТО]

Заквітчали дерева у селі Великий Дирчин, що в Седнівській громаді. Саме ці невеликі трояндочки нагадують шишки декількох рідкісних дерев – модрин, які збереглись на території колишньої садиби Олександра Антіоха.

За дослідженням краєзнавців багато рідкісних та унікальних рослин власникові цієї садиби подарував великий романтик Чернігівщини, засновник Тростянецького дендропарку – Іван Скоропадський.

Цвісти дерево починає у травні яскравими насиченими бордового – коричневими «трояндочками». Дозрілі шишки набувають буро – коричневого кольору. Це єдиний вид хвойних, який восени скидає золотаве голчасте листя на зиму.

А про цікаву та трагічну історію власників цього маєтку та інші родзинки села розкажуть місцеві краєзнавці.

Довідково. Олександр Антіох-Вербицький – брат Миколи Антіоха-Вербицького, співавтора українського гімну «Ще не вмерла Україна». У маєтку і Микола Вербицький, і його діти гостювали доволі часто. Практично виїжджали з Чернігова сюди на все літо. Везли на возах все – навіть рояль. Садибу ще називали літньою резиденцією Антіохів-Вербицьких.

Керівництво Седнівської громади шукає меценатів, які б змогли допомогти відновити та реставрувати унікальну садибу, облашувати її мальовничу територію, відновити бузкові та ялинкові алеї, почистити озеро. І зробити ще одну унікальну туристичну локацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо на Чернігівщині збудували трикутний міст? [ФОТО].

За інформацією Чернігівщина туристична.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я