В Ічні невакцинованих лікарів відсторонили від роботи

Трьох лікарів із Ічнянського центру первинної медико-санітарної допомоги відсторонили від роботи через відсутність щеплення від коронавірусу.

Про це нашим колегам з ЧЕline розповів Максим Прокопенко, який є сімейним лікарем центру.

Він розповів, що його і ще двох не щеплених від ковіду педіатрів відсторонили від роботи. Чоловіка особливо обурює те, що медпрацівників немає в переліку професій, що підлягають обов’язковій вакцинацій, а також те, що відсторонення відбулося в розпал епідемії, коли лікарські руки – на вагу золота.

«По всій області такого прецеденту ніде немає. Не відсторонюють лікарів, тим більше під час епідемії. Уявіть: рік із ковідом працюємо, а тут узяли нас і відсторонили», – в коментарі для ЧЕline зазначив Максим Прокопенко.

Він також розповів, як усе відбувалося.

«Спершу нас просто попередили. Хоча в понеділок, 8 листопада, прийом хворих, як і зазвичай, ми вели. А у вівторок, 9 листопада, дізналися, що, відповідно до наказу, відсторонені. Ми підписали, що наказ отримали, але не згодні. Цей наказ з ініціативи головного лікаря. Хоча у нас не те що лікарів не вистачає, а кадровий провал. Абсурдність ситуації також у тому, що ми звернулися до нашого керівника, головного лікаря, і питаємо: «Що ж нам робити?». А вона відповіла: «Можете на роботу ходити, але зарплату я вам не платитиму». Зрозуміло, що на роботу не ходимо», – каже лікар.

Він також розповів: «У нас двоповерхова будівля – ми на другому поверсі працюємо, нас відсторонили. А на першому поверсі – міська лікарня, то там кажуть, що це абсурд – відсторонити лікаря від роботи під час епідемії». Для відсторонених лікарів ситуація, м’яко кажучи, неприємна. Хоча насправді проти вакцинації принаймні Максим Прокопенко нічого не має. «Я обов’язково вакцинуюсь, але тільки не в пік епідемії. Не тоді, коли після вакцинації прийматиму 20 людей із ковідом. Це трішки нелогічно з погляду імунології», – переконаний лікар.

Справедливість відсторонені медики збираються відстоювати в суді. Між тим, можливий інший сценарій розвитку подій, не дуже добрий як для Ічнянщини.

«Якщо й надалі таке триватиме, то, можливо, за кордон поїду працювати. Може, до Польщі переїду чи до Білорусі, де такого маразму немає», – сказав лікар.

По коментар із цієї ситуації звернулися до в.о. начальника управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Алли Здор.

«На сьогодні медичні працівники – це представники тієї професії, яка має бути безпечною для пацієнта. Медичні працівники, на мою думку, мають бути вакциновані, якщо в них немає протипоказань. Між тим, немає інших вказівок чи рішень про відсторонення працівників, крім тих, які визначені нормативними документами урядового рівня. Наразі медпрацівників і лікарів без вакцинації ніхто не відсторонює. Вони працюють, єдине, що проводиться роз’яснювальна робота про те, що кожен громадянин України, який живе тут і працює, має бути вакцинований, щоб зупинити ту епідемію, яка сьогодні є», – зазначила Алла Здор.

Про ситуацію в Ічні вона сказала так: «До нашого управління ці медики явно не зверталися. І взагалі, чи працюють там такі працівники і чи вони наразі відсторонені, треба уточнювати в керівника закладу. Але про відсторонення ні на рівні управління охорони здоров’я, ні на рівні держави рішень жодних для медичних працівників не ухвалювалося», – наголосила вона.

Тож схоже, що в судовому порядку відсторонені від роботи медики мають дуже високі шанси відстояти свої права.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через відмову вакцинуватися в Чернігівській ОДА відсторонили п’ятьох працівників.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я