Україна впала відразу на три позиції у світовому рейтингу економічної свободи

Heritage Foundation опублікував оновлений світовий рейтинг економічної свободи за підсумками минулого року. Україна впала на три позиції з 127 на 130 місце, втративши 2,1 бали з тих 56,2, що в нас були. 

Ми би впали значно сильніше, але минулого року чимало африканських країн, з якими ми сусідимо у світовому рейтингу, впали так само”, – пояснює результати рейтингу український підприємець та громадський діяч Валерій Пекар.

Валерій Пекар

За його словами “це закономірні й жахливі наслідки панування в Україні соціалістів та дирижистів (ліваків та прихильників максимального втручання держави в економіку) вкупі зі слугами олігархів-феодалів”.

Також він порадів за Естонію, якій вдалося прорватися у вищу лігу — у список повністю вільних економік.

Одразу зауважу: економічна свобода — це не про низькі податки. У топ-30 найбільш вільних економік є чимало країн із дуже високими податками (наприклад, скандинавські). Економічна свобода — це про відсутність дурних обмежень для бізнесу, про рівні можливості й відсутність привілеїв та фаворитів, про невтручання держави, про прозорість податкової системи, про верховенство права, про обмеження волюнтаризму бюрократів, про засадничу некорупційність всіх систем (не про боротьбу з корупціонерами, а про відсутність поля для корупції), про обмеження монополій, про мінімальну кількість державних підприємств… я можу продовжувати, але сподіваюся, вже зрозуміло.

І ще зауважу — зараз знайдуться такі, що скажуть: ми не віримо цим рейтингам, вони упереджені, а насправді у нас все гаразд. Відповім: порахуйте гроші у власній кишені, запитайте себе, чому так мало і чи могло би бути більше, і знайдіть відповідь на графіку кореляції середньодушового доходу з економічною свободою. Ваш власний гаманець вас не обмане.

Хочете зрозуміти, чому Росія напала на Україну, — одна з можливих відповідей знаходиться на карті. За тридцять років ми не спромоглися запровадити економічну свободу — а значить, залишилися бідною країною зі слабким урядуванням, яка не може дозволити собі ні великого оборонного бюджету, ні великих витрат на освіту і культуру, яка наповнена монополіями та корумпованими елітами, отже — ризикує стати легкою здобиччю агресора.

Україна минулого року була останньою в Європі. Нині ми передостанні — Білорусь сильно впала. Але це не тішить”, – написав Пекар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї заявили, що роздмухування США загрози війни завдало удару по економіці України.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я