У поліції лишилося дві версії смерті нардепа Антона Полякова

Досудове розслідування у справі загибелі народного депутата України з Чернігівщини Антона Полякова триває. І в правоохоронних органах продовжують роздувати тему з наркотиками. Відтак слідство має дві версії – самостійне або ж примусове потрапляння наркотичної речовини в організм нардепа.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив керівник Головного управління Національної поліції в Києві, генерал Іван Вигівський.

Що наразі відомо у справі про загадкову загибель народного депутата Антона Полякова?

– На сьогодні досудове розслідування триває, версії в нас залишається дві – самостійне або ж примусове потрапляння наркотичної речовини в організм. На даний момент проводиться близько 20 експертиз, деякі вже готові. Ми встановили все коло осіб, з ким у нього було спілкування, чітко розклали хронологію останнього дня життя депутата. Встановили і проводимо слідчі дії з усіма причетними особами, свідками.

Плюс проводимо дуже багато технічних заходів. Але більше щось казати по цій справі я зараз не можу. В Раді, як ви знаєте, створено Тимчасову слідчу комісію по цьому питанню. Ми на минулому тижні проводили з ними спільну зустріч і опрацювали певні напрямки. Що стосується телефону Полякова, то після завершення слідства ми все розкажемо, зараз це може нашкодити слідству.

– А якщо в загальних рисах, там є корисна інформація для слідства?

– Деяка є. Там немає конкретики, але є моменти, на які варто звернути увагу.

– Цивільна дружина Полякова Анна Скороход наполягає на тому, що це було вбивство і начебто поліція ігнорує цю версію. Ви можете сказати, чи має вона рацію?

– Факт в тому, що справа розслідується по ст. 115 (вбивство), є труп, ми знаємо, хто з ним був в той вечір і хронологічно розкладаємо події того дня. Я не хочу давати оцінку її заявам, але вона має право так думати. Ми ж, своєю чергою, повинні об’єктивно все дослідити, розслідувати і поставити крапку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Бачила слід від удушення”. Скороход переконана, що Полякова вбили [ВІДЕО].

– А як щодо особи, яка з Поляковим знаходилась в той вечір, Руслана Джамбулатова. Він зараз не затриманий і знаходиться в Україні?

– Так, він не затриманий, з ним проводяться слідчі дії. Він має статус свідка. Підозри будь-кому не оголошувалось, поки що йде розслідування. Ми плануємо залучати до розслідування міжнародних експертів для допомоги, зокрема і в експертизах телефонів.

Нагадаємо, 8 жовтня в Києві в таксі був знайдений мертвим народний депутат Антон Поляков. Попередньо правоохоронці встановили, що нардепу стало зле дорогою в таксі, його намагались реанімувати лікарі швидкої, але констатували смерть. 

Правоохоронці розпочали справу за ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу (Умисне вбивство) з позначкою “природна смерть”.  Розтин показав, що Поляков помер через гостру коронарну недостатність, гостру ішемічну хворобу серця.

Пізніше таксист зізнався в брехні. Як виявилось Полякова в машину таксі пересадили з іншого авто, хоча раніше таксист говорив, що підібрав нардепа на зупинці громадського транспорту.

У Міністерстві внутріншніх справ заявили, що серед особистих речей померлого народного депутата Антона Полякова виявили два катетери з речовиною бурого кольору, а також слідство встановило наявність метадону у крові депутата.

Після заяв Анни Скороход про те, що Полякова вбили, перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін заявляв, що Національна поліція України наразі не отримала доказів, які підтверджували б насильницьку смерть народного депутата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скороход закликала Раду створити ТСК для розслідування смерті Полякова.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я