У новозбудованій Носівській школі №5 пролунав перший дзвоник

Новий навчальний рік для носівських школярів розпочався в новій сучасній школі. На цю мить громада чекала довгих 30 років. Сьогодні мрія стала реальністю. Весела музика, море яскравих повітряних кульок та квітів, всюди усміхнені обличчя дітей та батьків, – все це можна було бачити на подвір’ї школи №5 у Носівці. Перший раз поріг нової школи переступили 380 учнів, 38 з них – першачки.

Розділити з носівчанами радість свята прибула делегація поважних гостей: народний  депутат України Валерій Зуб, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, депутат Чернігівської обласної ради Сергій Баришовець, Носівський міський голова Володимир Ігнатченко.

Яскрава триповерхова будівля, з великою пришкільною територією – такого об’єкту в Носівці ще не було. Заклад став справжньою гордістю не лише громади, а й усієї Чернігівщини. До речі, востаннє нову школу в області відкривали в 2012 році.

У 2020-му Чернігівська ОДА прийняла рішення включити Носівську школу № 5, яка до цього впродовж 30 років була в статусі довгобуду, до переліку об’єктів Президентської програми «Велике будівництва». І таким чином довела, що «Велике будівництво»  – перший проєкт в Україні, який має чіткий план робіт і дотримується термінів їх виконання.

Спільними зусиллями багатьох людей успішно втілили проєкт у життя саме до 1 вересня.

Андрій Прокопенко

–           Важливо, коли всі об’єднують зусилля, тоді все вдається. Як-то кажуть, у злагоді – і малі справи ростуть, а без неї – й великі руйнуються. Тому хочу подякувати всій команді – Носівському міському голові та працівникам міськради, Управлінню капітального будівництва ОДА, народним депутатам, бізнесу, вчителям, які теж допомагали довести школу до ладу. Всім, хто долучився до цієї великої справи, – наголосив у вітальній промові Андрій Прокопенко. – Вийшла, дійсно, школа – красуня, яка приноситиме дітям радість і задоволення від навчання.

З вітальним словом Володимир Ігнатченко

З вітальним словом до присутніх звернувся Носівський міський голова Володимир Ігнатченко.

–           Добудова школи відбувалася дуже напружено. Але ми об’єдналися і цілеспрямовано рухалися до завершення цього проєкту. Тепер Носівська школа взірець для наших дітей. Вдячний всім, хто активно долучився до роботи. Приємно, що нас чули, розуміли, підтримували, допомагали на всіх рівнях. Вся спільнота – в області, місті, у владних кабінетах міста Києва, – зазначив Володимир Ігнатченко. – Зі святом усіх вас, хороших вражень, гарного навчання, при міцному здоров’ї і не дистанційно

Міський голова словами вдячності згадав народного депутата України Валерія Давиденка:

– Він впевнено вірив, що школа відкриється 1 вересня 2020 року. Він також зробив дуже багато для добудови цієї школи.

Одним з вирішальних моментів при введенні школи в експлуатацію стала процедура передачі об’єкта з державної власності у комунальну. Суттєво допоміг прискорити цей процес народний депутат України Валерій Зуб.

Валерій Зуб

–           Як каже українське прислів’я: Не той молодець, що починає, а той, що закінчує. І на останньому етапі, мабуть, було найскладніше. На рівні Кабінету Міністрів вирішував питання про передачу закладу в комунальну власність. Була потрібна моя участь, як народного депутата, щоб цей процес пройшов максимально швидко, – прокоментував Валерій Зуб. – Чудова школа, я був тут вже декілька разів. За цей період вона, дійсно, дуже змінилася – сучасний заклад першокласного рівня, в якому буде приємно працювати вчителям, а дітям здобувати знання. Це якраз приклад нової української школи, на яку слід рівнятися і працювати, щоб такі були у кожному населеному пункті.

Чималий внесок в реалізацію проєкту зробив бізнес. Зокрема «Український аграрний холдинг», який працює у Носівському районі.

Олександр Шаманський

–           Розвиток соціальної сфери один з основних векторів діяльності нашої компанії. Ми не тільки обробляємо землю, а й вкладаємо кошти у розвиток підвідомчих територій. У нас налагоджено тісні зв’язки з громадами і ми з радістю відгукнулися і надали Носівській школі допомогу, – розказав заступник директора «Українського аграрного холдингу» Олександр Шаманський. –  Це, дійсно, школа майбутнього, з усіма необхідним обладнанням, світлими класами і класним педагогічним колективом. Дітям тут буде комфортно. Впевнений, що це покоління виросте справжніми патріотами Батьківщини, яке через десяток років достойно представлятиме Носівщину на всіх рівнях в Україні та за її межами.

Батьки першачків пригадують, як щоразу, проходячи повз недобудову, самі мріяли навчатися у цій школі.

–           Бачив цю недобудовану школу 25 років. Я мав у неї йти в 2 –й клас. А сьогодні привів двох своїх дітей – дочка пішла у перший клас, а син – у третій. Умови чудові, слава Богу, що відкрилися, хай діти навчаються і все буде добре, – ділиться враженнями Петро Маркай.

–           Дуже радісно за школу, чекали її і до останнього не вірили, що вона відкриється. Свого часу думала, що буду в ній вчитися, але не склалося. Емоції переповнюють, хвилюємось, але, водночас, радіємо, що нашим дітям пощастило піти в нову школу, – каже Бобровник Світлана, мама першокласника Тимофія.

Нагадаємо, будівництво Носівської школи №5 стартувало в 1989 році за часів складної економічної та політичної ситуації, ще в іншій державі, за інших законодавчих вимог і будівельних норм.

Неодноразово змінювалась вартість проєкту – з 27,5 млн грн у 2011 році, а станом на кінець 2018-го року досягла 59 млн гривень. У 2020 році проведено остаточний перерахунок залишку робіт у поточні ціни та визначено загальну вартість об’єкту – 57 млн  416 тис гривень.

Нова школа площею 4870 кв. м повністю відповідає вимогам концепції «Нової української школи». Максимальна потужність – 520 учнівських місць. Облаштовано 25 навчальних аудиторій, 2 майстерні з дерево- та металообробки, бібліотека, спортивна та актова зали, комфортна їдальня та спортивний майданчик зі штучним покриттям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У селі Тур’я Сновського району відкрили нову амбулаторію.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я