У Линовиці відновлюють стару вежу зведену де Бальменами у 1887 році [ФОТО]

На Чернігівщині у селі Линовиця, що в Прилуцькому районі, вирішили спільними зусиллями відновити оглядову вежу та в’їзні ворота. Це залишки дворянської садиби відомого роду де Бальменів.

Сама садиба графів де Бальменів була майже повністю знищена після подій 1917-1918 років. Вежа, а точніше невеличка її частинка, збереглась.

Більше про садибу де Бальменів та історію цього невеличкого, але наповненого подіями села, читайте у нашому матеріалі: Линовиця – село на Чернігівщині в якому жили шотландські графи, грузинські князі та творив Тарас Шевченко [ФОТО].

“Це парадний був в’їзд у маєток графа де Бальмена. Арку колись випадкого зруйнував вантажний автомобіль. Зачепив та зруйнував”, – говорить голова громади Віталій Нестерко.

Величний парк, що поруч з вежею громада почала облагороджувати за кошти виграного гранту ще в минулому році. Тоді ж люди вирішили, що час відновити і оглядову браму. Кошти для робіт збирали самі, а також залучали інвесторів, які здійснюють господарську діяльність на землях громади.

“Вежа не внесена в перелік якихось історичних об’єктів і тд., тобто ми можемо самі зайнятися її відновленням”, – зазначає голова громади.

Сьогодні за кольором кам’яної кладки добре видно, де стара кам’яниця, а де зведена вже за кошти сучасників.

Внесок громади у відновлення арки близько 30 тисяч гривень. Кран та деякі будівельні матеріали надали спонсори.

Всередині цієї вежі колись було дві кімнати та навіть камін. До слова, їх також хочуть облаштувати. Загалом реконструкцію об’єкту планують завершити до кінця року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пишний та романтичний палац на Чернігівщині до якого не приїжджають туристи [ФОТО].

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я