Ситуація у березні з захворюванням на коронавірус різко погіршилася, і в порівнянні з минулим місяцем у два з половиною рази збільшилася кількість хворих, повідомляє прес-служба ЧМР.

Фіксуються нові для України штами – британський і південноафриканський. Вони характеризуються більш важким перебігом захворювання і зменшенням інкубаційного періоду. Якщо раніше в коронавірусу інкубаційний період становив близько 14 днів, то зараз він зменшився до 1-3 днів. Як наслідок – одночасно хворіють більше людей. Крім того, збільшилася кількість пацієнтів, які мають тяжкі прояви захворювання.
Про це 2 квітня розповіла журналістам заступниця начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Ольга Малець.
“Ми бачимо, що збільшується кількість госпіталізованих у заклади охорони здоров’я, які у нас виведені як опорні лікарні. На сьогодні госпіталізовано у трьох лікарнях 323 особи”, – зазначила вона.
У зв’язку з такою ситуацією було прийняте рішення про збільшення ліжкового фонду в опорних закладах охорони здоров’я. Зараз загальна кількість збільшилася на 75 ліжок, якщо до цього часу їх було 460, то зараз 535. А саме у міській лікарні №1 -100, у міській лікарні №2 – 215 та у міській лікарні №3 -220, повідомила Ольга Малець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігів знову посилює карантин.
Ситуація ускладнюється тим, що велика кількість хворих на COVID потребує кисневої підтримки. У зв’язку з цим проводяться заходи для збільшення кисневих точок, до яких підключаються ліжка – шляхом приєднання кисневих концентраторів і більшого розгортання кисневих точок.
“На сьогодні у нас підключеними до кисню є 388 госпітальних ліжок і на кисневій підтримці наразі перебуває 175 осіб, також 5 осіб – на апаратах ШВЛ. Таким чином, зайнятість ліжок, підключених до кисню, у нас складає 46%. А взагалі зайнятість ковідного ліжкового фонду хворими складає 60%. Тобто бачимо, що ситуація на сьогодні контрольована, але тенденція до збільшення все-таки відслідковується. У зв’язку з цим, я вже вкотре хочу звернутися до мешканців нашого міста. Зараз нам як ніколи треба всім самоорганізуватися, не чекати ніяких локдаунів, контролюючих органів, які будуть ходити штрафувати і робити зауваження. Все наше суспільство, кожен із нас повинен бути самоорганізованим в цих умовах і дотримуватися найпростіших протиепідемічних заходів, які врятують життя вам і ваших близьким”, – наголосила Ольга Малець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сонячне світло знешкоджує коронавірус за 20 хвилин — дослідження.