У Чернігові хочуть створити центр з лікування дерев. Скільки це буде коштувати?

Центр арбористики та урбанізму, в якому готуватимуть фахівців із лікування дерев та озеленення міста створять у Чернігові.

Про це розповіли в пресслужбі ЧМР.

Створення такого центру передбачено програмою з озеленення міста на 2021-2025 роки, яку розробило КП “Зеленбуд”.

В “Зеленбуді” зазначили, що наявність такого центру в місті дасть можливість рятувати пошкоджені та аварійні дерева, а також проводити процедури з лікування міських дерев власними силами, без залучення сторонніх спеціалістів з інших міст.

Витратити на створення і утримання центру арбористики і урбанізму планують близько 600 тисяч гривень на 4,5 роки.

Довідково: Арбористика – це комплекс заходів, спрямований на лікування дерев та видалення частин дерев, які постраждали від хвороб або з інших причин. Арбористика заснована на підйомі на дерево арбориста за допомогою спеціального альпіністського спорядження. Такий підхід дозволяє йому виконувати свою роботу на висотних деревах і в тих місцях, де немає можливості виконати процедури лікування дерев за допомогою драбини, підйомника або інших пристосувань.

Арборист – це деревознавець, спеціаліст по догляду за деревами як за індивідуальними організмами. До обов’язків арбориста входить видалення засохлих і небезпечних гілок, кронування дерев (надання кроні дерева гарної форми), проведення процедур лікування дерев (обробка спилів, обстеження стану дерева, видалення з дупел органічних мертвих решток та побутового сміття, обробка дерев лікувальними сумішами), проведення комплексів зі зміцнення дерев за допомогою розтяжок, тросів і болтів, а також інші заходи, спрямовані на лікування та порятунок рослин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Ніжині хочуть звести свою Ейфелеву вежу прямо в центрі міста.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я