Рада проголосувала: право розпоряджатися землями офіційно передано громадам, а Дергеокадастр лише “сервісна організація”

Сьогодні, 28 квітня, Верховна Рада України проголосувала за закон №2194, який вносить  зміни до Земельного кодексу та інших законів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

За відповідний законопроект №2194 у другому читанні та в цілому проголосували 284 народних депутати.

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко назвав ухвалення цього закону історичною та доленосною подією, яка підтверджує невідворотність земельної реформи. Та наголосив, що ця реформа – про права українців та громад, а не про маніпулятивних чиновників, які дбають про свої особисті інтереси.

Роман Лещенко

“Тепер право розпоряджатися землями передано місцевим громадам остаточно і безповоротно. Держгеокадастр відтепер лише сервісна організація, максимально дерегулювана, з ліквідованими корупційними повноваженнями в управлінні земельними ресурсами”, – написав Роман Лещенко на своїй сторінці у Фейсбук.

Нагадаємо, проект закону №2194 “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин” було подано до Верховної Ради 1 жовтня 2019 року. 14 листопада того ж року його прийняли у першому читанні. Потім була нескінченна черга поправок і переноси розгляду. І лише 2 грудня 2020 року законопроект був переданий на повторне друге читання. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Земельний дерибан» на Чернігівщині триває: Держгеокадастр «віддав» 60 гектарів землі Сухополов’янської громади.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я