Прокопенко: час переглянути пріоритети та направити кошти з “Великого будівництва” на розробку українського зенітно-ракетного комплексу

Загальні видатки пов’язані з будівництвом доріг у 2021 році склали 156 млрд. грн., або 11% від усього державного бюджету України. На 2022 рік заплановано витратити не менше 125 млрд. грн. Для порівняння, загалом на закупівлю та ремонт озброєння Україною в 2022 році передбачено – в чотири рази менше – близько 33 млрд гривень. Про це заявив голова Чернігівської обласної організації партії “Українська стратегія Гройсмана” Андрій Прокопенко.

Він звернув увагу, що з цих 33 млрд гривень близько 20 млрд гривень буде направлено на закупівлю озброєння та техніки, що виробляється серійно, 10 млрд гривень – на модернізацію та капремонти, близько 1,5 млрд гривень на забезпечення живучості арсеналів. І близько 1,5 млрд. грн. на дослідницько-конструкторські роботи.

На мій погляд, сьогодні варто змінити пріоритети витрачання державних коштів. В України є необхідність посилення протиповітряної оборони. Середній вік зенітно-ракетних комплексів, які захищають українське небо, – понад 30 років. При цьому у нашої країни є все необхідне, щоб розробити власний комплекс  протиповітряної оборони з дальністю 100 км. В Україні є КБ “Луч” та КБ “Південне”, які вже заявили, що можуть виконати таке завдання”, – підкреслив Прокопенко.

Як раніше зазначав генеральний конструктор ККБ “Луч” Олег Коростельов, вартість подібної розробки складе 1,4 млрд грн. Вийти на держвипробування українського зенітно-ракетного комплексу готові за 2 роки.

В інтерв’ю Defense Express Олег Коростельов розказав: “Ми беремо пускову “Нептуна” і ставимо ті ж 4 ракети, як на С-300, по-своєму їх встановлюємо. А командна машина, щоб усім цим управляти? А ось командна машина “Нептуна”, її навіть не треба переробляти, її просто потрібно перепрограмувати. У нас всі елементи вже є. Ба більше, я чому сміливо дивлюся на цю роботу, тому що у нас в “Нептуні” є фактично 70% комплексу.

Нам залишилось просто взяти готовий хороший радар “Іскри”. Ми додаємо, звичайно, станцію радіокорекції й додаємо свою ракету. А своя ракета ось вона – за основу ми беремо “Вільху” – там газодинамічне управління, ми повинні поставити головку, яку нам так само розроблять, як розробляли під “Нептун””.

“Технічні складові та кадри є, питання в фінансуванні. Нині саме той час коли треба переглянути пріоритети та направити необхідні кошти на розробку українського комплексу протиповітряної оборони. Фактично, вартість цих робіт – це близько 1% від запланованих витрат на дороги”, – наголосив Андрій Прокопенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокопенко: Безпека – це не лише військовий, а й економічний та енергетичний компоненти.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я