Прокопенко: Безпека – це не лише військовий, а й економічний та енергетичний компоненти

Національна безпека включає в себе економічну, військову, енергетичну, інформаційну, політичну та демографічну безпеку. По всіх цих напрямках є провал. Перед тим, як їхати на міжнародні переговори владі треба виконати свою домашню роботу. А їхати і сподіватися на те, що Європа буде вирішувати за нас наші проблеми абсурд.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” сказав голова Чернігівської обласної організації партії “Українська стратегія Гройсмана” та голова Чернігівської ОДА 2019-2020 рр. Андрій Прокопенко.

Влада немає жодної стратегії, ні безпекової, ні економічної, ні енергетичної. Ми потрапили в залежність по електроенергії від Білорусії, бо не маємо свого вугілля. Де наші нафтопереробні заводи? Чому за два з половиною роки не відроджено жодного нафтопереробного заводу? На сьогоднішній день з Росії і Білорусі завозиться 70% всього дизеля. Він потрібен і для аграрної сфери і для того, щоб заправити танки і тд”, – говорить Прокопенко.

Крім енергетичних питань вкрай важливим є військовий аспект. Андрій Прокопенко звернув увагу на бюджет української армії, адже на сьогодні наше військо недофінансоване на 40 млрд гривень. 

Цифри маємо наступні: 

Потреба – 170 млрд гривень, а в бюджет закладено – 131 млрд гривень. І з цих коштів на дослідницько-конструкторські роботи по державному оборонному замовленню буде спрямовано лише 1,5 млрд грн. При тому що ми маємо гостру потребу в оновленні зенітно-ракетних військ. І українська промисловість може виконати це завдання.

“Україна досі не побудувала власного патронного заводу. В той же час Туреччина побудувала за 12 місяців (!) завод для виробництва всіх типів боєприпасів калібром від 5,56 до 203 мм. Вартість сучасного патронного заводу – це близько 2 млрд грн.

На будівництво доріг в 2022 витратять 125 млрд грн, а 2 млрд грн для патронного заводу не знайшлось”, – зазначив Прокопенко. – У влади немає стратегії, немає розуміння ситуації в якій знаходиться Україна, немає розуміння які цілі пріоритетні. Не варто сподіватися, що західні партнери вирішать за нас наші проблеми”.

Також політик назвав дві умови за яких Україна буде сильною державою. Зокрема, за його словами, необхідне стратегічне бачення розвитку від найменшої громади до України в цілому та професійна команда.

Професійні, порядні та відповідальні люди на всіх рівнях, які можуть реалізувати ці стратегії. І в цьому команді Володимира Гройсмана немає альтернативи. Потрібно проводити вибори та виправляти ситуацію”, – наголосив Прокопенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати мають думати не про свої «корпоративи», а про те, як важко українцям справлятися з ростом цін – Прокопенко.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я