Навіщо Чернігову дефібрилятори і чому варто голосувати за “Реанімісто”?

У Чернігові триває збір підписів для проєктів, що будуть реалізовані в рамках Бюджету участі. Всього до голосування цього року було допущено 85. Одним з таких є “Реанімісто” – проєкт (під №70) про встановлення автоматичних зовнішніх дефібриляторів у місцях великого скупчення людей та навчання населення домедичній допомозі. 

Передбачено встановлення АЗД (автоматичних зовнішніх дефібриляторів) на “Центральному ринку”, будівлі Молодіжного центру (Магістратська, 3) та ЦНАПу (Рокосовського 20а). І як ми вже зазначали в рамках проєкту відбудеться навчання персоналу цих закладів.

Ми поспілкувались з творцями “Реаніміста” аби дізнатись більше інформації про цей потрібний для Чернігова проєкт.

Про що проєкт “Реанімісто”?

Ідея проекту виникла декілька років тому, – говорить фельдшер екстреної медичної допомоги Данил Пастушенко. – Досвід РеаніМетро підштовхнув до того, щоб розпочати такий проект у Чернігові. На кожній станції метро Києва буде дефібрилятор – це ж круто. Мене це надихнуло. Чим більше вчусь і працюю у своїй сфері діяльності, тим більше розумію необхідність таких проектів. Поділився ідеєю з різними людьми і знайшов підтримку.

Про що проект?

Про цінність людського життя, про формування людської свідомості, про… дефібрилятори. Так, це все взаємопов’язано. Якщо взяти статистику, то кожна втрачена хвилина до початку надання допомоги знижує шанс на виживання на 10%. А дефібрилятори рятують життя. Взяти хоча б дані досліджень з США за 2010, де вказано, що з 279 реанімованих з АЗД 170 з них потребувало розряд, а 64 з 170 вижили завдяки цьому. Наприклад, в метро Києва дефібриляторами вже врятовано 2 життя.

На жаль, не завжди приїзд екстреної медичної допомоги буде до 7 хвилин з моменту прийняття виклику. А саме 7 хвилин є тими “золотими”, після яких мозок без кисню починає гинути. Дуже рідко, потрапляючи на зупинку кровообігу, люди до нашого приїзду реанімують. А це один з ключових моментів виживання.

Розкажіть про команду проєкту?

Поки нас двоє. Я й Ганна Савенко – генератор командної енергії, ініціатив, комунікатор і медійник. Робить те, з чим було б дуже важко впоратись самому. Також нам допомагають ЦСП “Вовкулака” і Osvitorium. Підтримали проєкт і в Чернігівській молодіжній міській раді, членом якої є Ганна Савенко.

Що передбачено в бюджеті вашого проєкту?

Загальний бюджет проекту – 400 тисяч гривень і він передбачає кошти на закупівлю та встановлення АЗД, закупівлю  тренінгів для 60 осіб (взята найвища ціна по Україні – 1400 грн з людини за тренінг), розхідні матеріали для маркувань місць, де будуть АЗД.

Ви можете звернутись до наших читачів. Що б ви хотіли їм сказати?

Наразі проект допущено до голосування, що вже надихає. І тепер все залежить від наших свідомих громадян. Формуймо те суспільство, в якому хочеться жити. Ознака здорового суспільства – цінність людського життя. Адже кожен має право на життя та якісну домедичну допомогу.

Голосування з 15.09 по 30.09 на сайті бюджету участі:

https://chernihiv.pb.org.ua/projects/70?fbclid=IwAR0adjHQPD8YmOwl6uHrPlyCzzVbmljOHx6UTVr8qx1lkL1OchiPdQpcwZM

Довідково: Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста/ОТГ та/або голосування за них.

Будь-який житель міста/ОТГ може подати проєкт, пов’язаний з покращенням життя в місті/ОТГ, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проєкт реалізують в рамках бюджету.

У Чернігові ж на реалізацію проєктів БУ у 2021 році виділено 18 мільйонів гривень. З них 2,7 мільйонів гривень на малі проєкти та 15,3 мільйони гривень на великі. Загалом було подано 92 проєкти, до голосування було допущено 85 проєктів. Голосування за проєкти участі проходитиме з 15 по 30 вересня включно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Велмарт” вигнав чернігівку за збір підписів на спортивний майданчик. Її підтримали інші.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я