На Чернігівщині люди перекрили трасу М01 через реформу лісгоспів [ФОТО]

Жителі Добрянської території громади перекрили рух міжнародною трасою М01 (Київ – Чернігів – Нові Яриловичі) в районі повороту на с. Грибова Рудня. Люди вимагають залишити Добрянський держлісгосп окремою юридичною особою, а не приєднувати його до Городнянського. Акція почалася сьогодні, 21 березня, о 10-ій ранку та тривала 3 години. Про це повідомляє Суспільне з посиланням на бухгалтерку Добрянського лісового господарства Марію Сороку. 

Реформу лісових господарств заплановано на кінець квітня 2021 року. Про це 18 березня на селекторній нараді в Чернігівській ОДА сказав керівник обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Аніщенко. Відтак в реультаті реформи з 12 лісгоспів області залишиться 5 із центрами у Городні, Корюківці, Ніжині, Новгород-Сіверському та Чернігові.

У Семенівці та Добрянці виступили проти такої реформи. В останній 17 березня під будівлею лісгоспу мітингували жителі територіальної громади. Люди бояться скорочень через імовірне приєднання до Городнянського лісгоспу, а голова селищної ради Світлана Бицько – втрати бюджетоутворюючого підприємства, яке забезпечує 60% власних надходжень громади.

За словами голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця, місцеві податки та збори, які платять державні лісогосподарські підприємства, і після реформування будуть сплачуватися до бюджетів тих самих ОТГ, сільських і селищних рад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директора департаменту фінансів ЧОДА Валерія Дудка звільнили з посади.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я