Міністр енергетики заборгував за газ 76 тисяч гривень: Суд зобов’язав його все сплатити

Міністр енергетики Герман Галущенко отримав рішення Васильківського суду, згідно з яким зобов’язаний виплатити вартість спожитого газу за період 2018−2019 років.

Герман Галущенко заборгував за газ 76 тисяч гривень

Відповідне рішення опубліковано в судовому реєстрі, передає “ДС“.

У квітні минулого року Герман Галущенко подав до Васильківського міськрайонного суду Київської області проти (ТОВ) Київоблгаз Збут. Він просив визнати заборгованість за спожитий газ необґрунтованою, здійснити перерахунок оплати та відновити газопостачання, яке було вимкнене. На його думку, лічильник газу зламався та показав завищені дані.

У вересні 2021 року суд прийняв бік Київоблгазу і зобов’язав міністра виплатити нараховану суму в повному розмірі. Інстанція виставила Галущенку рахунок на 76 тисяч гривень.

Під час судових слухань стало відомо, що у листопаді 2018 року після того, як цього абонента відключили від газопостачання, представники облгазу виявили ознаки несанкціонованого відновлення подачі газу — пошкодження пломбування на пристрої, що відмотує.

Вони склали акт про порушення, який підписав один із представників Галущенка та його охоронець. Суд також зазначив, що немає підстав не довіряти справжності цього акту.

Крім того, у судовому рішенні йдеться про те, що під час розгляду справи були паузи для надання сторонам можливості між собою вирішити суперечку. Для цього міністру потрібно було допустити представників облгазу до лічильника для перевірки правильності його роботи. За словами представників постачальника газу, Галущенко чи його представники не погоджували подібних дій.

Глава Міненерго Герман Галущенко у своєму Facebook прокоментував ситуацію. За його словами, ТОВ “Київолгаззбут” нарахувало невиправдано великі обсяги газу за лічильником, який не використовувався. У зв’язку з цим у липні 2019 року було подано позов до Васильківського міськрайонного суду Київської області.

“У позові зазначено, що нарахування за газ за непрацюючим лічильником постачальник зробив необґрунтовано. Згідно з рішенням суду від 21 вересня 2021 року, позов не був задоволений. Я подав апеляцію, і планую використати усі можливі законні способи, щоб не оплачувати газ, який я не використовував. Якщо апеляція підтримає рішення першої інстанції, то я сплачу встановлену судом суму”, — наголосив Галущенко.

Міністр також додав, що “Київоблгаззбут” не подавав позовів проти нього щодо стягнення боргу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні вартість споживаного газу визначатимуть по-новому: за що платитимуть українці.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я