Ліну Костенко номінують на Нобелівську премію з літератури

Ліна Костенко

Легендарну українську поетесу Ліну Костенко цього року хочуть номінувати на Нобелівську премію з літератури. До речі сьогодні, 19 березня, їй виповнюється 91 рік.

Рішення про номінацію напередодні підтримав Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

“Підтримаємо для номінації на присудження Нобелівської премії з літератури у 2022 році кандидатуру української поетки та письменниці Ліни Костенко”, – написала заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук у Facebook.

Розмови щодо висування на Нобеля Ліни Костенко ідуть давно. Виявляється, у 1967 році кандидатуру поетеси пропонували на отримання нагороди. У списку з 70 авторів також були прізвища Павла Тичини та Івана Драча. Їхні імена зазначені в документах, які у 2017 році оприлюднила Шведська академія наук. Адже вся документація Нобелівського комітету тримається в секреті саме протягом 50 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жорсткого карантину не буде: Чернігівщина вийшла з “помаранчевої” зони.

Українських письменників і поетів впродовж ХХ століття неодноразово номінували на Нобелівську премію з літератури. Однак це жодного разу не увінчалося успіхом. Згадаймо Івана Франка, Миколу Бердяєва, Олеся Гончара, Уласа Самчука, Івана Багряного, Миколу Бажана і Василя Стуса.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я