Кабмін дозволив підняти ціни на дизпаливо та бензин

Кабмін вніс зміни до держрегулювання цін на автомобільні бензини та дизпаливо, які реалізуються через мережу автозаправних станцій, що у висновку збільшить їхню вартість.

Фото: з відкритих джерел

Таке рішення ухвалили на засіданні Уряду 2 червня.

Відповідно до пояснювальної записки до проєкту постанови Кабміну, яку оприлюднив нардеп Олексій Гончаренко, тепер середня вартість палива “Нафтогазом” розраховується з урахуванням витрат на зовнішнє логістичне забезпечення та інших витрат, передбачених зовнішньоекономічним договором у сумі 27 дол за тонну.

Як повідомляло агентство “Інтерфакс-Україна”, це додасть до вартості літра бензину 0,56 грн, до дизпалива – 0,62 грн/л.

При цьому, граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива залишили незмінними – не вище 7 грн/л і бензину – не вище 5 грн/л.

Відповідно до пояснювальної записки, оприлюднення міністерством середніх цін одного літра дизпалива і бензину буде щомісяця, як і раніше, – 3, 13 і 23 числа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ви можете не отримати субсидію: нові жорсткі правила від Уряду.

Нагадаємо: Як повідомлялося раніше, уряд планував підняти ціну бензину та дизпалива приблизно на 0,6 грн/л. 14 травня Кабмін ухвалив постанову, якою запроваджується граничний рівень торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива (7 грн/літр) і бензину (5 грн/літр).

Мережі автозаправних комплексів WOG та ОККО заявили, що припиняють реалізацію преміального пального у зв’язку з постановою, яка передбачає запровадження тимчасового державного регулювання цін на пальне. У свою чергу в Мінекономіки заявили, що постанова Кабміну щодо встановлення максимальної торгівельної надбавки на бензин та дизельне паливо не стосується преміального пального. Після роз’яснення Мінекономіки, що гранична торговельна надбавка не стосується брендових бензинів і дизпалива мережі відновили продаж палива.

В Офісі президента заявили, що запровадження держрегулювання на ринку пального – вимушений для нецивілізованого ринку захід, а зняття з продажу брендового пального – демонстрація монопольної змови. Мінекономіки оприлюднило розрахунки середньої вартості бензину і дизельного пального, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Джерело: Економічна правда.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я