Кабмін дозволив іноземним університетам відкривати філії в Україні

Кабінет міністрів України дозволив іноземним закладам вищої освіти відкрити філії в Україні, повідомило Міністерство освіти і науки з посиланням на урядову постанову від 24 березня, яка була оприлюднена 12 квітня.

Фото з мережі

“Заклади вищої освіти України активно продовжують інтегруватися до  Європейського освітнього простору. Щоб стати на крок ближче до Європейського союзу, ми відкриваємо нові кордони. Тож відтепер на території Україні передбачено можливість утворення територіальних відокремлених структурних підрозділів іноземних закладів вищої освіти. Отже, найкращі світові практики сфери вищої освіти будуть реалізовуватися і в українських університетах”, – розповів заступник міністра освіти з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко.

Для отримання дозволу на відкриття філії в Україні, іноземний заклад вищої освіти має подати до МОН документи, що містять наступну інформацію:

  • наявність ліцензії (інших документів дозвільного характеру) на провадження освітньої діяльності в країні резидентства та документів про акредитацію (визнання) освітніх програм;
  • досвід утворення та діяльності територіально відокремлених структурних підрозділів за кордоном;
  • мету відкриття та види діяльності територіально відокремленого структурного підрозділу, ділові відносини з українськими партнерами та перспективи розвитку співробітництва;
  • місцезнаходження територіально відокремленого структурного підрозділу, що планується утворити, і заплановану кількість працівників, зокрема іноземних громадян, які працюватимуть у територіально відокремленому структурному підрозділі;
  • характеристики освітніх програм, що планується реалізовувати.

Крім того, для відкриття філії на території України іноземний ВНЗ має входити до одного з міжнародних рейтингів: QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities — World Top 500 Universities і посідати при цьому місце не нижче ніж 3000.

У МОН наголосили, що ВНЗ, які є юридичною особою з іноземними інвестиціями держави-агресора (РФ) або юридичною особою, зареєстрованою на території Росії, або такі, які належать громадянам РФ, за жодних обставин не зможуть отримати дозвіл на відкриття філії в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині та в Києві пробне ЗНО перенесли через карантинні обмеження.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я