Госпіталь замість лікарень: У Чернігові об’єднують медичні заклади

Медична реформа, що кидає заклади охорони здоров’я у вир ринкових відносин, примушує згадані установи об’єднуватися, щоб бути конкурентоздатними.

Фото ілюстративне (з відкритих джерел)

“До квітня вже відбулося злиття двох дитячих поліклінік в один заклад, який, до речі, вже перейменований у сімейну поліклініку. Зараз відбулося злиття стоматологій – дитячої та дорослої. І дійсно, вже відбулося злиття першої і другої міських лікарень”,- Владислав Кухар, генеральний директор КНП “Чернігівська міська лікарня №2”.

Об’єднання дає змогу краще надавати саме спеціалізовану медичну допомогу. Так, наприклад, до терапевтичного профілю приміщень першої міської лікарні додасться збільшення профільного обладнання та допомоги від вузьких спеціалістів. Крім того, можна зекономити кошти на адмініструванні, документообігу тощо.

“Задля того, щоб ми правильно і якісно могли розпоряджатися тими ресурсами, які нам надає Національна служба здоров’я, певним чином треба провести оптимізацію. Це нам дасть можливість зекономити якісь кошти, які ми зможемо пустити на надання медичної допомоги, а можливо, на підвищення заробітної плати”,- Владислав Кухар, генеральний директор КНП  “Чернігівська міська лікарня №2”.

Наразі в об’єднаному закладі тривають процеси перереєстрації різних нормативно-правових документів і договорів із пацієнтами. За словами Владислава Кухаря, щоб не створювати ажіотажу, перереєстровуватися відвідувачам можна і в позаробочий час.

“Поліклініка працює до 19-ї години з цього питання. Тобто не обов’язково приходити і переукладати ці договори зранку чи в обід. Можна спокійно прийти на другу зміну – о п’ятій, о шостій, – і спокійно переукласти цю свою декларацію”,– Владислав Кухар, генеральний директор КНП “Чернігівська міська лікарня №2”.

Ті, хто ще не переоформив декларацію, також може не хвилюватися. Чинний пакет послуг фінансується НСЗУ в повному обсязі.

“Їм усе надається в повному обсязі. Національна служба здоров’я за них платить”,- Владислав Кухар, генеральний директор КНП  “Чернігівська міська лікарня №2”.

Із часом планують змінити і назву закладу – на більш об’єднувальну та без нумерації.

“Вислуховуємо пропозиції. Їх досить багато на сьогодні. Хтось пропонує назвати “міський госпіталь”. Можливо, варто подумати і над цією пропозицією, тому що в англійській транскрипції ми і звучимо як “госпіталь”. Можливо, це буде “центральна міська лікарня”,- Владислав Кухар, генеральний директор КНП “Чернігівська міська лікарня №2”.

Серед медичних новинок для міста, що вже розвиваються і на яких наразі акцентують закупівлю обладнання та навчання персоналу, в об’єднаному закладі називають, наприклад, хірургію кисті.

Джерело: Чeline.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я